Ajax van dag tot dag Dinsdag 3 augustus - zondag 29 augustus Sebastian Rusculleda (19). De linkermiddenvelder komt één jaar op proef bij Jong Ajax. Woensdag 4 augustus Zo'n 30.000 supporters zijn aanwezig op de jaarlijkse Open Dag van Ajax. Donderdag 5 augustus Ajax verbetert en verlengt het contact met Johnny Heitinga. De overeenkomst duurt nu tot juli 2008. Vrijdag 6 augustus Ronald Koeman wijst Maarten Stekelenburg aan als eerste keeper. Ajax bereikt overeenstemming met Boca Juniors over het huren van Gaston Maximilliano Sangoy. De Argentijnse spits komt één jaar op proef bij Jong Ajax. Zaterdag 7 augustus Tijdens de viering van het 50- jarig bestaan van het betaald voetbal in Nederland wordt Ajax uitgeroepen tot de beste club van de afgelopen vijftig jaar. Johan Cruijff wordt ver kozen tot de beste speler van die periode. Jong Ajax ver liest het Amstel-Cupduel tegen Rohda Raalte met 2-1. Zondag 8 augustus In de ArenA wordt de strijd om de Johan Cruijff Schaal gewonnen door FC Utrecht. De Domstedelingen weten het duel met Ajax met 4-2 te winnen. Tom Soetaers moet het veld verlaten nadat hij is bestraft met een rode kaart. Maandag 9 augustus Ajax legt Wesley Sneijder een geldboete op voor zijn gedrag tijdens de wedstrijd tegen FC Utrecht. Sneijder biedt op zijn beurt zijn excuses aan voor zijn uitlatingen na zijn doel punt in dat duel. Dinsdag 10 augustus Op de Toekomst verliezen de zaterdagamateurs van Ajax het Amstel-Cupduel tegen FC Zwolle met 3-0. Woensdag 11 augustus Naar aanleiding van zijn rode kaart tegen FC Utrecht legt de KNVB Tom Soetaers een schorsing van drie wed strijden op, waarvan een voorwaardelijk. Donderdag 12 augustus Maarten Stekelenburg wordt opgenomen in de definitieve selectie van het Nederlands elftal voor het oefenduel te gen Zweden. Ook Johnny Heitinga, Nigel de Jong, Wesley Sneijder en Rafael van der Vaart behoren tot de selectie van Marco van Basten. Ajax sluit een over eenkomst met de Braziliaanse club Figueirense over de huur van Filipe Kasmirski voor één seizoen. Ook met Filipe zelf is een contract afgeslo ten. Het wachten is nog op de afgifte van de vereiste werk vergunning. Zondag 15 augustus In Enschede verspeelt Ajax bijna een 3-0 voorsprong, maar weet het de eerste com petitiewedstrijd van het sei zoen nipt met 3-2 te winnen van FC Twente. Dinsdag 17 augustus Victor Sikora wordt voor één seizoen verhuurd aan SC Heerenveen. Woensdag 18 augustus Bogdan Lobont wint met Roemenië het eerste WK- kwalificatieduel met 2-1 van Finland, met zijn oud-ploeg genoten Litmanen en Pasanen in de basis. België en Tsjechië spelen hun oefenwedstrijden tegen Noorwegen (2-2) en Grie kenland (0-0) gelijk. Zuid- Afrika wint van Tunesië (2-0). Ook Nederland oefent. In Zweden spelen Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Johnny Heitinga en Nigel de Jong met 2-2 gelijk tegen Zweden. De Ajacieden Sneijder en Ibrahimovic sco ren, terwijl Van der Vaart een verstuikte enkel over houdt aan een duel met Ibrahimovic. Zondag 22 augustus Het sponsorcontract met hoofdsponsor ABN AMRO wordt verlengd tot 2011. In de eerste wedstrijd voor eigen publiek haalt Ajax uit tegen NAC. Het wordt maar liefst 6-2. Ibrahimovic maakt twee van de zes goals. Maandag 23 augustus De voetbalprofs van Nederland kiezen Maxwell als beste voetballer van het seizoen 2003-2004. Johnny Heitinga wordt tijdens dat WCS-gala uitgeroepen tot Talent van het jaar. Jong Ajax begint de compe titie uitstekend. In een wed strijd in de Amsterdam ArenA die zonder publiek wordt gespeeld, wint de ploeg van trainer John van den Brom met 2-0 van Jong FC Twente. Donderdag 26 augustus In Monaco wordt de loting van de eerste ronde in de UEFA Champions League verricht. Ajax moet het op nemen tegen Juventus, Bayern München en Maccabi Tel-Aviv. Vrijdag 27 augustus Bondscoach Marco van Basten selecteert Maarten Stekelenburg, Johnny Heitinga, Nigel de Jong, Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder voor de oe feninterland tegen Liechtenstein. Ajax-archi- varis Willem Schoevaart treedt toe tot de Magnificent Seven, een door de UEFA in het leven geroepen eerbe toon aan clubmensen die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor het voetbal. Zaterdag 28 augustus Tomas Galasek raakt tijdens de training geblesseerd aan zijn linkerknie en zal min stens drie weken zijn uitge schakeld. Zondag 29 augustus Drie weken na de strijd om de Johan Cruijff Schaal ont moet Ajax FC Utrecht op nieuw in de Amsterdam ArenA. Dit keer blijven de oktober 2004 71

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 71