Ajax van dag tot dag penalty's van Oranje. Zlatan Ibrahimovic faalt jammerlijk vanaf de stip. Ook Tsjechië bereikt de halve eindstrijd. Denemarken wordt met 3-0 verslagen. Grygera komt nog voor rust in het veld, Galasek speelt de hele wedstrijd. Woensdag 30 juni Portugal schakelt Nederland uit in de halve finale van het EK: 2-1. Rafael van der Vaart mag invallen in de 56ste minuut. Donderdag 1 juli Galasek en Grygera verdwijnen ook van het EK-podium. Tsjechië ver liest, na verlenging, met 1-0 van Griekenland, de uiteindelijke verras sende Europees kampioen. Dinsdag 6 juli Ajax en Richard Knopper nemen af scheid van elkaar. In goed overleg besluiten de club en de speler het contract - dat nog tot 1 juli 2005 liep - te verbreken. De 26-jarige middenvelder mag transfervrij ver trekken. Het lot bepaalt dat Ajax Zaterdag in de eerste ronde van de Amstel Cup het op moet nemen tegen FC Zwolle. Jong Ajax treft Rohda Raalte. Woensdag 7 juli In het Amsterdamse Bos werkt de selectie van Ajax - met Jong Ajax- spelers Hedwiges Maduro en Rasmus Lindgren - de eerste trai ning van het seizoen af. De EK- internationals genieten nog van een vakantie. Ook Hatem Trabelsi ont breekt. In de perskamer van de Amsterdam ArenA wordt doelman Hans Vonk gepresenteerd. Ajax maakt bekend dat Petri Pasanen, Victor Sikora en Yakubu mogen uit zien naar een andere club. Zaterdag 10 juli Ajax wint de eerste oefenwedstrijd van het seizoen met 5-1 van FC Omniword uit Almere. Maandag 12 juli Ajax verhuurt Abubakari Yakubu voor één seizoen aan Vitesse. De selectie vertrekt naar De Lutte voor het traditionele trainingskamp ter voorbereiding op het nieuwe seizoen. Urby Emanuelson van Jong Ajax gaat ook mee naar Twente. Dinsdag 13 juli Ajax haalt flink uit tegen DOS '19: de amateurs worden met 15-0 verslagen. Woensdag 14 juli Ajax wordt formeel benaderd door Henk Kesler van de KNVB over de invulling van de vacature voor bondscoach van het Nederlands elf tal. Ajax geeft te kennen bereid te zijn mee te werken aan een eventuele overgang van Marco van Basten en John van 't Schip naar de KNVB. Donderdag 15 juli Ajax wint met 9-1 het oefenduel te gen Excelsior '31. Vrijdag 16 juli Kwame Quansah wordt voor één seizoen verhuurd aan Heracles Almelo. Zaterdag 17 juli Het trainingskamp in De Lutte wordt afgesloten met een 9-0 over winning op H.S.V. De Zuidvogels. Maandag 19 juli De internationals Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Johnny Heitinga en Zlatan Ibrahimovic voe gen zich weer bij de groep. Dinsdag 20 juli Ajax en HE - BXF New Business BV sluiten een sponsorovereenkomst van drie jaar. Na één jaar zal de samenwerking worden geëvalueerd. De selectie vertrekt naar Engeland voor een trainingskamp. Woensdag 21 juli In het Loftus Road Stadium wint Ajax met 1-0 van Queens Park Rangers, door een doelpunt van Rasmus Lindgren. Donderdag 22 juli Zdenek Grygera keert na zijn vakan tie terug naar Amstedam. Vrijdag 23 juli Ook Tomas Galasek meldt zich weer op de club. Ajax maakt bekend dat John van den Brom de trainer van Jong Ajax wordt indien Marco van Basten en John van 't Schip benoemd worden tot bondscoaches. Petri Pasanen vertrekt per direct naar Werder Bremen. In Engeland ver slaat de ploeg van Ronald Koeman Luton Town met 4-0. Maandag 26 juli Oud-Ajacied Mare O vermars beëindigt zijn voetballoopbaan.* Hedwiges Maduro, Urby Emanuelson en Rasmus Lindgren voegen zich na hun stage bij Ajax 1 weer bij Jong Ajax. Na de Dam, het bordes van de Stadsschouwburg en het Rijksmuseum poseren de Ajacieden dit jaar in het Concertgebouw voor de traditionele selectiefoto. Woensdag 28 juli Cedric van der Gun wordt voor één seizoen verhuurd aan ADO Den Haag. Ajax verwelkomt de 40.000ste seizoenkaarthouder voor de voetbal jaargang 2004-2005. Donderdag 29 juli Marco van Basten wordt benoemd tot bondscoach van het Nederlands elftal; John van 't Schip wordt zijn assistent. De oud-trainers van Jong Ajax krijgen Oranje onder hun hoede tot en met het Europees kampioenschap van 2008. John van den Brom volgt de trainers op als coach van Ajax 2. Fred Grim neemt de rol als assistent op zich. Vrijdag 30 juli Op de eerste avond van het Sony Amsterdam Tournament wint Ajax met 3-2 van Panathinaikos. De wed strijd Arsenal - River Plate eindigt in een 0-0 stand. Zondag 1 augustus Na een 0-0 gelijkspel tegen Arsenal wint Ajax voor de vierde maal op rij het Amsterdam Tournament. River Plate verslaat Panathinaikos met 1-0 waardoor de Argentijnen op de tweede plaats eindigen. Dinsdag 3 augustus De rugnummers voor het seizoen 2004-2005 worden bekendgemaakt. Ajax bereikt overeenstemming met Boca Juniors over het huren van oktober 2004 69

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 69