Woensdag 2 juni - zondag 1 augustus Woensdag 2 juni Sander Boschker verlaat Ajax. De 33-jarige keeper vertrekt transfer vrij naar FC Twente. Ajax contrac teert doelman Hans Vonk (34), die overkomt van SC Heerenveen. Tsjechië wint een oefenduel van Bulgarije met 3-1. Zdenek Grygera maakt de 90 minuten vol, Tomas Galasek valt in de 70ste minuut ge blesseerd uit. Donderdag 3 juni Bondscoach Dick Advocaat maakt de rugnummers van het Nederlands elftal bekend. Rafael van der Vaart krijgt nummer 11, Wesley Sneijder heeft 14 op zijn rug en Johnny Heitinga speelt met 18. Vrijdag 4 juni Ajax contracteert het Belgische ta lent Rachid Tiberkanine voor twee jaar. De 19-jarige middenvelder, die Belgisch jeugdinternational onder 19 jaar is, komt uit de eigen jeugd van de Amsterdamse club. Hij komt te spelen in Jong Ajax. De arbi tragecommissie van de KNVB stelt Ajax in het gelijk in de zaak over de rechtsgeldigheid van de eenzijdige optie in het contract van Hatem Trabelsi. Gevolg is dat het contract tussen de Tunesische verdediger en Ajax doorloopt tot en met 30 juni 2006. De door Trabelsi verzochte ontbinding van het contract wegens een 'verstoorde arbeidsrelatie' wordt afgewezen door de arbitrag ecommissie. Zaterdag 5 juni Met doelman Hans Vonk in de ploeg, maar zonder Steven Pienaar speelt Zuid-Afrika een kwalificatie duel tegen Kaapverdië. De Zuid- Afrikanen winnen met 2-1. Zweden oefent voor het EK. In Solna wint de ploeg van Zlatan Ibrahimovic met 3-1 van Polen. Oranje verliest in Amsterdam met 1-0 van Ierland. Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder staan in de basis en Johnny Heitinga valt hal verwege in. Zondag 6 juni Ghana begint slecht aan de WK- kwalificatiereeks. Het team van Anthony Obodai verliest met 1-0 van Burkina Fasso. Tsjechië sluit zijn laatste oefenwedstrijd voor het EK winnend af. Estland wordt met 2-0 verslagen. Tomas Galasek en Zdenek Grygera spelen ieder een helft. Dinsdag 8 juni Margot Vliegenthart, voorzitter van het Auditteam Voetbalvandalisme, biedt in de ArenA het rapport aan over de gebeurtenissen rondom de wedstrijd Jong Ajax - Jong Feyenoord van 15 april op de Toekomst. Oranje vertrekt naar Portugal. Ajacieden Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Johnny Heitinga en fysiotherapeut Ricardo de Sanders zijn klaar voor Euro 2004. 'We heb ben er zin in,' klinkt het eendrachtig op luchthaven Schiphol. Ajax en Southampton bereiken overeenstem ming over de transfer van Jelle van Damme. De Belgische verdediger is zelf ook akkoord met de club uit de Premier League. Donderdag 10 juni Abubakari Yakubu is geselecteerd voor de WK-kwalificatie wedstrijd tussen Ghana en Zuid-Afrika. Anthony Obodai ontbreekt in de Ghanese selectie. Steven Pienaar is terug bij het elftal van Zuid-Afrika na een blessure. Maandag 14 juni Zweden opent het EK in Portugal met een imponerende 5-0 zege tegen Bulgarije. Zlatan Ibrahimovic scoort het vierde doelpunt uit een straf schop. Bij de 1-0 van Ljungberg geeft de Ajax-spits de assist. Dinsdag 15 juni Tsjechië komt op achterstand in het eerste EK-duel tegen Estland. Bondscoach Brückner wisselt eerst Zdenek Grygera en later Tomas Galasek en het dan zeer aanvallend ingestelde Tsjechië wint alsnog met 2-1. Nederland begint zijn EK met een 1-1 gelijkspel tegen aartsrivaal Duitsland. Rafael van der Vaart en Johnny Heitinga staan in de basis en Wesley Sneijder valt in. Ruud van Nistelrooy maakt uit een assist van Andy van der Meyde vlak voor tijd de gelijkmaker. Vrijdag 18 juni Ajax contracteert twee jeugdspelers: de in Ghana geboren Belg Stanley Aborah (16 jaar) en de 18-jarige Urby Emanuelson. Beiden maakten deel uit van de Al van Ajax. Youssouf Hersi, de afgelopen seizoenen ver huurd aan NAC en NEC, wordt ver kocht aan SC Heerenveen. Zweden speelt gelijk tegen Italië. Zlatan Ibrahimovic maakt de 1-1 met een fantastische achterwaartse hakbal in de kruising. Zaterdag 19 juni Oranje verliest met 3-2 van Tsjechië in een duel dat altijd herinnerd zal worden door De Wissel van Dick Advocaat (de bondscoach haalt de gevaarlijkste man, Arjen Robben, naar de kant). Nederland komt 2-0 voor tegen de ploeg van Galasek en Grygera, die beiden weer gewisseld worden. Heitinga staat in de basis en hij ontvangt twee gele en dus een rode kaart. Van der Vaart valt vier minuten voor tijd nog in. Maandag 21 juni Kenneth Vermeer tekent een contract voor twee jaar bij Ajax. De keeper komt uit de eigen jeugd. Dinsdag 22 juni Zweden plaatst zich voor de kwartfinales van het EK door met 2-2 gelijk te spelen tegen Denemarken. Donderdag 24 juni Het Nederlands elftal wint met 3-0 van Letland. Wesley Sneijder is de enige Ajacied die speeltijd krijgt, hij valt dertien minuten voor tijd in. Omdat Tsjechië, zonder de meeste basisspelers maar wel met Tomas Galasek, Duitsland verslaat mag Oranje samen met de Tsjechen door naar de kwartfinales. Hedwiges Maduro tekent zijn eerste profcon tract voor Ajax. De 19-jarige verde diger, afkomstig uit de Al van Danny Blind, werd eerder in de maand onder de Ajax-jeugd uitge roepen tot Talent van het jaar. Zondag 27 juni Nederland plaatst zich ten koste van Zweden voor de halve finale van het EK in Portugal. Strafschoppen bren gen de beslissing nadat het 0-0 ge bleven is. Johnny Heitinga, invaller in de tweede helft, benut een van de 68 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 68