Beloften pakken draad goed op na uitschakeling Jong Ajax John van 't Schip en Marco van Basten hadden Jong Ajax voorbereid op het nieuwe seizoen, maar zodra de nieuwe jaargang aanbrak namen John van den Brom en Fred Grim het stokje over. Met wisselend succes in de beginfase. tekst Bregje Wouters fotografie Louis van de Vuurst Ruim een week na hun aanstelling ston den John van den Brom en Fred Grim voor de taak Jong Ajax een ronde verder te krijgen in de Amstel Cup, het toernooi waarin de Beloften van Ajax bijna tradi tioneel goed spelen. Het debuut van het trainersduo eindigde echter niet in een verwachte overwinning op de amateurs van Rohda Raalte maar op een roemloze en onverdiende nederlaag. Want Ajax speelde lange tijd goed, was kwalitatief klassen beter dan de thuisploeg en over liep Recht Op Het Doel Af (Rohda) re gelmatig. Toch maakten de amateurs een doelpunt meer dan de Amsterdammers: 2-1. 'Dramatisch,' vond Van den Brom de uitschakeling. Voor zichzelf niet leuk, maar zeker ook niet voor de jongens. 'Dit is toch het podium voor de spelers om te laten zien wat ze in hun mars hebben. Als dat dan al in de eerste ronde over is, is dat een teleurstelling.' De wed strijd kenmerkte zich door aanvallend en initiatiefrijk spel van Ajax en door gemiste kansen. Stanley Aborah, de nieuwe aanvoerder Rasmus Lindgren, Nourdin Boukhari en Kiran Bechan hadden allemaal moeten scoren. Rohda, pas een week in training was, speelde voor zijn doen onnatuurlijk defensief maar wel effectief. Uit twee aanvallen werd tweemaal ge scoord. Voor Ajax wist alleen Aborah wist in de eerste helft na een solo een kans te verzilveren. 'We waren klaar voor deze eerste serieuze wedstrijd,' treurde Van den Brom na afloop. 'Wij hadden een goed gevoel. En we hebben goed gevoetbald. Het enige verwijt dat ik de spelers kan maken, is dat ze geen "killersmentaliteit" hebben. Ondanks dat we met opleiden bezig zijn en het re sultaat niet voorop staat, hadden we ons iets anders voorgesteld van de eerste wedstrijd in de Amstel Cup.' Vreemde Ambiance Van den Brom en Grim hadden ruim twee weken om orde op zaken te stellen voor het eerste competitieduel, dat vanwege de gebeurtenissen aan het einde van vorig seizoen in een lege Amsterdam ArenA gespeeld diende te worden. Door deze vreemde ambiance lieten de Beloften zich echter niet afleiden. 'We hebben de jongens natuurlijk probe ren voor te bereiden op het feit dat het raar zou zijn om zonder publiek te spelen. We hebben een aantal keer her haald dat ze vanaf de eerste minuut scherp moesten zijn. Ook hebben we ze gezegd dat er aan de andere kant wellicht jongens waren die nog nooit in het stadion hadden gespeeld. En dat is ook bijzonder,' waarschuwde John van den Brom vooraf. Ryan Babel, via een kopbal, en Jerold Promes, uit een corner, scoorden voor de Amsterdam mers, die geen moment in moeilijkheden kwam. 'We hebben goed gespeeld en waren geconcentreerd. We zijn prima met de situatie en de ambiance Rasmus Lindgren is de nieuwe aanvoerder van Jong Ajax. Stanley Aborah is inmiddels een vaste waarde bij Jong Ajax. omgegaan. Niet één kans hebben we weggegeven en we hebben er wel een aantal gecreëerd. Twente wisselde vaak van formatie en daar hebben we goed op geanticipeerd. Ik was van te voren nog enigszins bezorgd aangezien de laatste training slecht was. De instelling was matig. Daar was vandaag niets van te zien, ik ben heel tevreden over deze wedstrijd. Complimenten voor mijn jongens,' zei Van den Brom. FC Twente werd dus met 2-0 verslagen en de eerste punten waren binnen. Nieuwelingen De uitwedstrijd tegen Vitesse volgde. Wat de A-selectie twee weken later tegen ADO zou doen, deed Jong Ajax tegen de Arnhemmers: drie keer scoren binnen een halfuur. De Beloften wisten, in te genstelling tot Ajax 1, de voorsprong wel uit te bouwen. Tien minuten na rust zette Stanley Aborah zijn team op een 4-0 voorsprong. Maar ook de talenten verslapten tegen het einde van de wed strijd. De schade bleef echter beperkt tot twee tegengoals, zodat Ajax we derom zegevierde. Sebastian Rusculleda en Gaston Sangoy, twee Argentijnse nieuwelingen in de selectie, maakten tegen Jong Vitesse hun officiële debuut. 'We hebben goed gespeeld en gedomi neerd. Op die laatste tien, vijftien minu ten na. Die twee tegengoals waren on nodig. Ze ontstonden doordat de middenvelders van Vitesse hun spitsen goed aanspeelden. Onze verdedigers moesten daardoor keuzes maken en om dat die spitsen zo snel waren, ontstond er gevaar. Daar waren de spelers, maar ook de trainers, best ziek van. Maar af gezien van dat, is het een goede over winning en ben ik heel tevreden,' aldus de winnende coach Van den Brom. oktober 2004 35

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 35