'Vooral als je jezelf verbaast met reddingen is de voldoening groot' strijd gemaakt had, hoorde ik later. Maar die wedstrijd heeft niet in mijn nadeel gewerkt. Maar voor mij golden de red dingen veel minder dan het winnen van het toernooi. Daarvoor hadden we aan een 0-0 genoeg. Daarom wilde ik de nul houden. Maar natuurlijk ga je je steeds lekkerder voelen naarmate je meer moei lijke ballen pakt. Dat voelt waarschijn lijk als voor een speler het scoren. Voor een keeper past het niet om te juichen na een redding, maar je voelt wel dezelfde adrenaline. Vooral als je jezelf verbaast met reddingen is de voldoening groot. Zoals op die kopbal van Pires in die wed strijd. Die zag ik er zelf al ingaan, en toch kon ik hem tegenhouden. Tijdens de wedstrijden heb je het meestal niet in de gaten. Vaak als je het terugziet op tv, zie je dat iets heel moeilijks lukte. Soms ver baas je je ook wel over ballen die je niet pakt, die heel gemakkelijk leken.' Na de wedstrijd tegen Arsenal was de lof niet van de lucht. Het was iedereen dui delijk waar Stekelenburg in vorm toe in staat was. Vorig jaar was er misschien hier en daar nog twijfel over de gepast heid van het zelfvertrouwen van Stekelenburg, die uiterst zuur reageerde toen uiteindelijk toch Lobont weer de voorkeur kreeg. Stekelenburg: 'Toen kwamen de verhalen over verkoop of verhuur. De pers ging aan de haal met mijn teleurstelling. Ik was er absoluut niet blij mee dat ik er uit werd gehaald. Dat is toch logisch. En toen was de conclusie dat er dus iets anders met mij moest gebeuren, omdat ik kennelijk geen genoegen nam met de be slissing. Het is verkeerd opgevat. Ik zei dat ik niet naar een andere club wilde, maar dat ik in Ajax 1 wilde staan. Het verhaal werd anders: "Maarten Stekelenburg vindt zichzelf eerste keeper van Ajax." Zo bedoelde ik het niet. Die mensen zouden eens moeten leren luisteren. Ik wilde in het eerste. En als ik daar niet in stond wilde ik een eerlijke kans om dat toch te halen. Ik heb toen een gesprek gehad, waarin bleek dat de trainer mij die kans wilde geven. Dat was voor mij voldoende. Het zal niet voor het laatst zijn dat de media me verkeerd be oordelen. Mijn houding op het veld is ook al eens verkeerd uitgelegd. Door die houding dachten mensen dat ik het alle maal gemakkelijk opnam. Maar zo is het niet. Het werd geschreven, en dan schrijft men elkaar na. Ik denk dat je pas weet of dat klopt als je mij als persoon goed kent. Het werd geconcludeerd door naar de buitenkant te kijken. Ik pro beerde me er niet aan te storen, maar leuk is het niet als men over je zegt dat je te zelfverzekerd bent. Het is de vraag of je dat überhaupt kan zijn. Ik vind dat je wel moet uitstralen dat je er bent, dat je er staat. De ballen zijn voor mij. Ik sta, toevallig of niet, altijd met mijn borst vooruit. Volgens mij overdrijf je het al leen als je het niet kunt waarmaken. Bij mij heeft het te maken met de manier waarop ik een wedstrijd benader. Ik ga het veld in met het gevoel dat ze me niet gaan passeren. Ik zou niet weten wat ik anders moest. Moet ik hopen dat we er zo min mogelijk tegen krijgen?' Oranje-lobby Inmiddels is alles anders. De trainers van Ajax 2 werden bondscoach; de tweede keeper van Ajax werd achtereen volgens eerste keeper van Ajax en tweede keeper van Oranje. Maar het had niet veel gescheeld of de tweede keeper van Ajax was als derde keeper van het Nederlands elftal meegegaan naar het EK in Portugal. Op het eerste gezicht leek dat een onmogelijke combinatie, maar gaandeweg werd de suggestie steeds serieuzer genomen. Stekelenburg: 'Het is begonnen doordat Co Adriaanse daar wat over zei. Hij vond dat ik als keeper van de toe komst mee moest om ervaring op te doen. Ik zat voor de tv toen hij dat zei. Ik vond het leuk. Maar ook realiseerde ik me dat het misschien wel vreemd zou zijn, als tweede keeper van Ajax. Soms zat ik zelfs op de tribune. Dan zie je jezelf niet als meest geschikte kandi daat als derde keeper in het Nederlands elftal. Uiteindelijk zei de bondscoach ook dat het tussen mij en Westerveld ging. Ik ging er niet van uit dat ik het werd. Ik heb gewoon mijn vakantie geboekt. Vooral door de media werd er flink aan gesleurd. "Stekelenburg kandidaat." Uiteindelijk kon ik lekker op vakantie. 22 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 22