Maxwell Het kon niet op voor Maxwell Sherrer Cabelino Andrade. Tot twee maal toe werd de linksback uitgeroepen tot Speler van het jaar: door zijn collega-voetballers in Nederland tijdens het VVCS-gala en door oud-internationals in het Telegraaf/VI- klassement. Maar misschien wel het mooiste cadeau voor de Braziliaan in de week waarin hij zijn 23ste verjaardag vierde, was het verrassingsbezoek van vader José. Samen met zijn teamgenoten keek Maxwell in het Ajax-spelershome naar de live-uitzending van de loting voor de UEFA Champions League. 'Juventus is op papier het sterkste team,' oordeelde Maxwell na afloop. 'Het is altijd lastig om tegen Italiaanse ploegen te spelen. Ze hebben een sterke defensie en het is moeilijk kansen tegen ze te creëren. We moeten ons eigen spel spelen, in balbezit blijven.' Van de drie tegenstanders kent Maxwell Maccabi Tel-Aviv het minst. 'Ik weet helemaal niets van die ploeg. Wat dat betreft zal ik moeten wachten tot we videobanden van ze te zien krijgen en Tonny Bruins Slot met zijn analyse komt. Van Bayern München weet ik dat ze heel goede spelers hebben. Zé Roberto en Lucio zijn twee Brazilianen. In Brazilië zijn ze erg bekend, maar ik ken ze niet persoonlijk. Bayern heeft een sterk team, ook in fysiek opzicht. Ik denk dat we met hen zullen strij den om de tweede plaats. We hebben een verantwoordelijkheid ten opzichte van de club en de supporters om de tweede ronde te berei ken. We zullen er alles aan doen om dat waar te maken.' tekst Saar van Bueren Op het WCS-gala ontving Maxwell de prijs voor de beste speler van het afgelopen seizoen in de Holland Casino Eredivisie uit handen van Marc van Hintum, vice-voorzitter van de spelersvakbond WCS. 'Ik ben blij deze prijs nu eens aan een linksback te kunnen uitreiken,' sprak Van Hintum, zelf ook linksachter. 'Maxwell, je hebt een fan tastische techniek en je speelt met veel flair. Ik hoop dat je de nieuwe Roberto Carlos wordt.' Maxwell was blij verrast met de prijs: 'Ik dacht zelf dat Arjen Robben gekozen zou worden, dus toen ik mijn naam hoorde was ik wel verbaasd. Ik weet wel dat ik goed heb gevoetbald, daar ligt het niet aan. Maar dat de andere voetballers dat ook vonden, dat vind ik heel bijzonder; het geeft de trofee extra waarde.' 16 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 16