Rosales en Filipe trotse Ajacieden Droom m Het was even slikken voor de club dat Zlatan Ibrahimovic vertrok zonder dat er een vervanger voor hem kon worden aangetrokken. Geen nieuwe spits dus, maar Ajax was wel zeer verheugd twee ta lentvolle Zuid-Amerikanen te kunnen presenteren. Mauro Rosales is de nieuwe rechtsbuiten van Ajax. De 23-jarige Argentijn speelde vanaf 1999 bij Club Atletico Newell's Old Boys. Hij tekende een contract voor vier jaar. Ajax-coach Ronald Koeman: 'We zijn blij dat we de rechtsbuiten hebben gevonden die we zochten. Rosales is een volwaardig Argentijnse international die net goud heeft gewonnen op de Olympische Spelen van Athene.' Op dit olympisch toernooi kwam Rosales in zes wed strijden in actie en scoorde hij één keer. Zijn eerste duel voor het Argentijnse elftal als Ajacied speelde hij op zaterdag 4 september. De rechtsbuiten onder scheidde zich door tegen Peru de openingstreffer voor zijn rekening te nemen in de door Argentinië met 3-1 gewonnen wedstrijd. Rosales kwam op donderdag 9 september aan in de Amsterdam ArenA, waar hij door algemeen directeur Arie van Eijden en trainer Ronald Koeman aan de pers werd gepresenteerd. 'Rosales is een speler die ook zonder bal veel diepte in zijn spel heeft,' zei Koeman tijdens de persbijeenkomst. 'Dat een Argentijnse international graag naar Ajax wil, en dat Ajax nog altijd een grote naam in de wereld heeft, is een compliment voor de club.' Rosales speelde vrijwel de gehele zomer door en is enigszins vermoeid. 'Maar de wil om hier goed te presteren en me snel aan te passen aan het team, is groter dan de vermoeidheid,' sprak de rechtsbuiten. 'Ik heb in Argentinië Ajax een aan tal maal op televisie gezien. Het is een grote club en ik ben zeer blij dat ze mij wilden hebben en dat Ajax vertrouwen in mij heeft. Ik hoop met Ajax in de competitie en in Europa een hoofdrol te kunnen spelen. Dit is de eerste keer dat ik voor een buitenlandse club speel,' liet Rosales via een tolk weten. 'Ik spreek de taal nog niet, maar ik ga het snel leren zodat ik me makkelijker aan kan passen.' Ajax presenteerde ruim een week geleden Filipe Kasmirski aan de Nederlandse pers. De Braziliaanse linksback ziet met de transfer naar Ajax een droom uitkomen. Keurig in pak gezeten achter de tafel met technisch directeur Louis van Gaal en trainer Ronald Koeman viel op hoe weloverwogen en doordacht de 19-ja- rige verdediger is. 'Hoe hij zichzelf presenteert vandaag, doet vermoeden dat het ook buiten zijn voetbalkwaliteiten wel goed zit met Filipe,' vond Ronald Koeman. Louis van Gaal verklaarde hoe Ajax het talent op het spoor kwam: 'We waren op speurtocht naar een rechterspits. De Braziliaanse jongen die we op het oog hadden, had Filipe als tegenstander. Hij deed het verdedigend zo goed, dat we banden van hem hebben opgevraagd. Je moet altijd een open oog houden voor talent. We hebben hem op huurbasis aangetrokken, maar wel afspraken gemaakt voor als hij slaagt. Dat heeft niet alleen met voetbal kwaliteiten te maken. Hij moet zich aanpassen aan de Nederlandse cultuur en aan de Ajax-cultuur.' Kasmirski zelf verwacht dat hij zich snel aanpast. 'Binnen een paar weken zal ik wel doorhebben hoe Ajax voetbalt. Dat weet ik al een beetje, want in Brazilië kan ik Europees voetbal zien. In Brazilië was ik meer een aanvallend ingestelde speler. Daar ging het meer om doelpunten te maken. Hier zal ik verdedigender moeten spelen. In de mandekking. Dat is mijn eerste taak. Daarna zien we wel verder.' 14 Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 14