Daniël de Ridder zit het intussen niet mee. Twee keer scoren voor Jong Ajax tegen Feyenoord plus een assist en niemand die het erover heeft. Gelukkig bleef zijn grootste wapenfeit niet onvermeld: het samen met Van 't Schip in veiligheid brengen van Robin van Persie. Het wordt hem hopelijk niet kwa lijk genomen. (Henk Spaan, Het Parool, 17- 04-2004) Kampioen worden, is het mooiste dat er is. Maar de titel, die wij hopelijk morgen of vol gende week in de wacht slepen, heeft al zijn glans verloren. Het is een stuk of dertig zichzelf supporters noemende idioten gelukt om een heel seizoen goeddeels te bederven. (Rafael van der Vaart, De Telegraaf, 17-04- 2004) De speech van Koeman maakte niet alleen indruk op het publiek, maar ook op de Ajax- spelers. Zozeer zelfs dat de koploper binnen drie minuten tegen een achterstand aan keek. (Sander Schomaker, Spits, 19-04- 2004) Voetbal is toch een feest, opperde Koeman nog. Voetbal is een feest? Nee, voetbal is voor club en publiek bittere noodzaak. (Wil- fried de Jong, NRC Handelsblad, 19-04-2004) Het kampioenschap van Ajax mag dan een kwestie van dagen lijken, van trainer Ronald Koeman zal de titel geen rand van goud krij gen. Vooral de ontwikkeling van twee van zijn voornaamste krachten, Rafael van der Vaart en Zlatan Ibrahimovic, heeft hem teleurgesteld. (PoulAnnema, de Volkskrant, 24-04-2004) Soms denk je iets duidelijk te hebben uitge legd, blijkt dat toch niet zo te zijn. (Johan Cruijff, De Telegraaf, 26-04-2004) Als het balkon van de Stadsschouwburg op het Leidseplein alsnog wordt betreden, zal Ajax moeten beseffen dat het kampioen is geworden dankzij de leegloop bij Feyenoord en de UEFA-Cupbesognes van PSV. (Erik Oudshoorn, NRC Handelsblad, 26-04-2004) Van der Vaart, gisteren weer zwoegend en werkend én een van de beste Ajacieden, zoekt in het veld alsmaar contact met de Zweedse aanvaller, die op zijn beurt verstrikt is in volstrekt onbegrijpelijke eigenzinnighe den. (André Hoogeboom, Haarlems Dagblad, 26-04-2004) Wat Koeman ook probeert. Hem belangrijk maken, wisselen, op de bank zetten: Ibrahi movic speelt goed als het hem belieft. (Valentijn Driessen, De Telegraaf, 26-04- 2004) Wat me opvalt in de media is dat sommige journalisten, die na Tsjechië uit vonden, dat we 'ook niks in Portugal hadden te zoeken' en 'maar beter thuis konden blijven' nu net zo makkelijk schrijven, dat we kandidaat zijn voor de titel. Dat is opportunistisch en gaat natuurlijk veel te ver. (Rafael van der Vaart, De Telegraaf, 01-5-2004) Het is tekenend voor de aanstaande kam pioen van Nederland, die dit jaar hoogst zel den sprankelt, bekoort of indruk maakt. De afgelopen weken had het scoren ook nog eens de hoogste moeilijkheidsgraad. (Peter van Duyl, Haarlems Dagblad, 03-05-2004) Met de Al is hij al kampioen, met Jong Ajax is hij het bijna en met het eerste elftal kan het ook niet meer lang duren. Babel wordt dit seizoen de enige echte superkampioen van Ajax. (Jop van Kempen, Het Parool, 04- 05-2004) Ronald daarentegen koesterde vroeger een grote bewondering voor Johan Neeskens en had een voorliefde voor scheldende trainers. Hij is de introverte, de zelfbewuste, de harde die niet snel het woord van genade spreekt. Scheermesjes in de ellebogen? Geen pro bleem, in liefde en voetbal is alles geoor loofd. (Peter Wekking, Voetbal International, 05-05-2004) Zo was-ie, angry young man. Ronald Koeman stond met dezelfde jeugdige brutaliteit in het leven als Rafael van der Vaart nu. Opstandig en ongeduldig, weerbarstig en zelfverzekerd. Kwam in een tweedehands Porsche naar de trainingen en blufte Hage naar Verlangen van tafel met het kaarten. (Peter Wekking, Voetbal International, 05- 05-2004) Er is duidelijk iets misgegaan tussen Koeman en VI. Koeman heeft het kampioensinterview gegeven in de veronderstelling dat zijn woorden pas zouden worden afgedrukt na het behalen van de titel. Ajax en Koeman willen vooral niet arrogant overkomen. Voor uitlopen op het kampioenschap is de goden verzoeken. Godenzonen weten datje dat niet moet doen. (Jop van Kempen, Het Parool, 08-05-2004) Vooral voor Van der Vaart is het een moeilijk jaar geweest. Ik had soms de indruk, dat-ie zelf dacht dat-ie twee stappen verder was dan werkelijk het geval was. (Wim Kieft, De Telegraaf, 08-05-2004) Het voordeel van de drie remises op rij was dat Ajax de titel nu in de eigen ArenA kon binnenhalen. En een kampioenswedstrijd in de ArenA hadden de Amsterdammers nog nooit gespeeld. (Sander Schomaker, Spits, 10-05-2004) Op twintig meter van coffeeshop The Bulldog ontstaat plotseling een flinke vechtpartij. Omstanders deinzen verschrikt achteruit, waardoor anderen tegen bomen en reclame zuilen worden gedrukt of hard op de grond vallen. Rafael van der Vaart heeft het balkon nog niet eens betreden, maar twee in Ajax- shirts gehulde meisjes en hun moeder ver trekken alweer. (Peter Groenendijk, Alge meen Dagblad, 10-05-2004) Nicolae Mitea wordt met een vaderlijk klopje van team-manager David Endt het bordes op gestuurd. Hij haakt in bij de polonaise van Galasek en O'Brien. Lobont maakt links en rechts wat ballonnen onschadelijk. Daar is Sander Boschker weer, met een Spaatje blauw dit keer. De hoempapa blijkt veruit het favoriete nummer van Ibrahimovic. Hij slaat nog maar eens een ballon stuk op het hoofd van Pienaar. (Noor Tonkens, Het Parool, 10- 05-2004) Cohen had vooraf gezegd dat bij eventuele rellen er nooit meer een huldiging zou plaatsvinden in Amsterdam, maar kon nu tevreden vaststellen dat Ajax ook bij een vol gende titel welkom is op het Leidseplein. (Tjerk de Vries, De Telegraaf, 10-05-2004) Er school nog meer symboliek in de omhel zing van de twee middenvelders. Van der Vaart en Sneijder zijn als geen ander de AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 98