2-5 rm Holland Casino Eredivisie Willem II: Geert de Vlieger Nuelson Wau (67. Dimitri Shoukov), Jos van Nieuwstadt, Kew Jaliens, Frank van Mosselveld; Danny Mathijssen, Tom Caluwé, Raymond Victoria; Romano Denneboom, James Quinn (67. Bart van den Eede), Anouar Hadouir Coach: André Wetzel Ajax: Maarten Stekelenburg; Zdenek Gry- gera, Johnny Heitinga, Nigel de Jong, Maxwell; 'We wilden het seizoen graag goed afsluiten en dat hebben we gedaan.' zondag 16 mei 2004 - Willem II stadion, Tilburg -14.450 Scheidsrechter: Peter Oskam (i-i) Scoreverloop: 37. Tom Soetaers 0-1,45. Tom Caluwé (pen) 1-1,53. Anthony Obodai 1-2, 71. Bart van den Eede 2-2,73. Anthony Obodai 2-3, 83. Zlatan Ibrahimovic 2-4, 90. Daniël de Ridder 2-5 Niet ingezet: Sven Delanoy, Youssef Mariana, Peter Zois, Frank van der Struijk Tomas Galasek, Rafael van der Vaart (46. Anthony Obodai), Wesley Sneijder (77. Abu- bakari Yakubu); Daniël de Ridder, Zlatan Ibrahi movic, Tom Soetaers (62. Victor Sikora) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Bogdan Lobont, Yannis Anastasiou, Thomas Vermaelen Bijzonderheden: In de laatste competitiewedstrijd van het seizoen doet Ajax wat het hoort te doen als kampioen van de eredivisie: winnen. Willem li wordt in Tilburg met 5-2 verslagen in een wedstrijd waarin er voor beide ploegen niets meer op het spel staat. Ronald Koeman geeft tweede doelman Maarten Stekelenburg een kans om zich in de kijker te spelen bij Oranje. Na de openingsgoal van Tom Soetaers (voorzet Daniël de Ridder) krijgt de thuisclub op slag van rust een penalty nadat Zdenek Gry- gera volgens scheidsrechter Oskam iets te nadrukkelijk aan het shirt van Romano Denneboom is gaan hangen. Stekelenburg keert de strafschop van Tom Caluwé knap, maar de penaltyschutter is zelf als eerste bij de bal en schiet de rebound alsnog binnen. Rafael van der Vaart krijgt met het oog op het naderende EK alvast rust; hij wordt halverwege vervangen door Anthony Obodai. De rappe middenvel der brengt Ajax weer aan de leiding met zijn eerste goal ooit voor de Amsterdammers en nadat Bart van den Eede de teams koppend weer op gelijke hoogte heeft gebracht, is het weer de Ghanees die scoort. Willem II voelt dan de energie wegvloeien en Ajax zet nog even aan voor een slotoffensief. Zla tan Ibrahimovic brengt zijn seizoenstotaal op dertien treffers en in de laatste minuut mag ook Daniël de Ridder zijn eerste doelpunt voor de hoofdmacht laten aantekenen. Op aangeven van Tomas Galasek scoort de jonge Amsterdammer met een fraaie lob. (Ronald Koeman)

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 84