Hans van Berkum: kippenvel bij het inkijken van oude plakboeken. is. 'De deur staat altijd open. Ik heb al zo'n 150 mensen over de vloer gehad. Of mijn vriendin dat erg vindt? Dat heb ik nooit gevraagd. Maar zij heeft ook haar bezighe den. Ze vindt het mooi dat ik dit doe. We laten elkaar vrij.' Favoriete pak van de directeur: het Ajax-thuistrainingspak. Voor het bezoek van Ajax Magazine had hij een ander kostuum in gedachten om aan te trekken, maar we waren te vroeg. Dat is maar goed ook, want vooral de broek van het clubkostuum van Danny Blind is te klein voor Hartlief. Maar het blijft zijn meest dierbare bezit. 'Daarom laat ik hem ook niet vermaken. Dan is-ie niet meer echt. Ik heb het jasje weieens aangehad als we ergens heen moesten, maar trok het dan op het laatste moment toch weer uit. Het hoort niet.' Hartlief had Blind tij dens het Euro-jeugdtoernooi in Groningen om zijn kostuum gevraagd. 'Ik ben brutaal, durf op mensen af te stappen. Als de men sen me hier een Amsterdammer noemen, beschouw ik dat als een compliment.' Enthousiasme en fanatisme gaan bij Hart lief gelijk op. 'Ik word vaak gepest in de buurt, ledereen is hier voor Feyenoord. Ik wil naar buiten toe bewijzen dat ik veel heb, een echte Ajacied ben.' Vanwege zijn werk als kok in de bejaardenzorg (speciali teit: nasi, bami) kan Hartlief niet altijd naar wedstrijden gaan. 'Bovendien hebben we een zoontje van twee en het gezin moet ook aandacht krijgen. Speelt Ajax in de buurt, dan ben ik er echter altijd bij. Als ze op televisie zijn, roep ik: dat zijn mijn jongens! Erbij zijn, erbij horen, dat is de kick.' Om dat te illustreren hangen in het museum veel uitvergrote foto's van Hart lief die glimmend met een Ajacied op de foto staat. Ze zijn gemaakt door Johns vader. Enkele foto's heeft hij ook aan Aja- cieden gegeven. 'Zaten ze allemaal met zo'n foto op hun schoot in de bus! Als dan één of twee spelers me de volgende keer herinneren, ben ik dolblij. Dat ze dan weten dat ik een echte Ajax-fan ben. Mijn 78 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 80