jaar later vond ik het op een rommelmarkt. Voor het Gouden Boek zou ik geen duizend euro overhebben, maar wel 150.' Geen geknakte ruggen Als hij het samen met Ruud Koek tegen komt, delft Terpstra het onderspit. Koek wil namelijk tot vijfhonderd euro gaan. Maar Koek is dan ook naar eigen zeggen een echte boekenman. 'Misschien vindt iemand het leuk om de middenstip van de Meer in huis te hebben, maat dat zegt mij niks. Ik ben Ajax-fan en boekenman, dus de combinatie is logisch.' De 49-jarige Koek, geboren in Amsterdam en werkzaam op de afdeling financiën van de politie in woonplaats Utrecht, draagt zijn verzamelingliefdes uit. Tijdens het bezoek van Ajax Magazine draagt hij een Ajax-das ('die was ongeveer aan de beurt') en een Batman-speldje. Koek verzamelt naast boeken over Ajax ook dvd's, onder meer van The Avengers en Ouentin Taran- tino en alles van Batman. 'Misschien ben ik een beetje kapitalistisch. Iets wat ik leuk vind, wil ik om me heen hebben.' De Ajax-boekenkast van Koek is aardig gevuld. 'Mijn eerste boek was Oog in oog met Johan Cruijff. Heb ik 1,50 voor betaald. Ik was daar zo trots op dat ik mijn naam in het boek heb gezet. Vind ik nu jammer, want boeken moeten ongeschon den zijn. Een boek is niet alleen leesvoer, maar ook mooi, door zijn uitgave. Dat vind ik heerlijk. Voor mij geen boeken uit de bibliotheek. Als ik nieuwe boeken lees, zorg ik ervoor dat de ruggen ervan niet knakken. Maar je kunt niet alles hebben. Neem nou het kampioensboekje uit 1918. Ik ben blij dat ik daar ooit aangekomen ben, maar de vorige eigenaar heeft er plakband overheen gedaan, dus ik zoek nog naar een gaaf exemplaar. Er zijn wel mogelijk heden om het eraf te halen, maar daar moet ik nog een goed adresje voor vinden.' Op zijn vijftiende begon Koek met verza melen. 'In principe koop ik alles, dus ook dat eind vorig jaar speciaal voor kinderen geschreven Ajax-boek. Het laatste half jaar is er sowieso veel verschenen, maar ik moet het allemaal hebben. Het laatste boek van David Endt is een beetje zweve rig, van zijn stijl krijg je op den duur een beetje genoeg. Het is datje het voor je Kees Brunt: drie videorecorders tegelijk. 76 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 78