ér I1, 1 I ■P"'" Pi. M ■P tÊÊÊ I Hut li 'H iff Jessica Volkers koestert in haar verzameling haar opa. tie voor Het Ajax Boek en wist dat er iets van opa in moest staan. Ik ging naar de Bruna, bladerde erin en zag hem staan.' Zeven papiertjes die uit haar exemplaar steken, geven aan hoeveel keer dat was. 'En ik knip alles uit wat er over hem geschreven wordt.' Volkers speelde tussen 1923 en 1936 in Ajax 1 en staat, samen met Marco van Bas ten, met 129 treffers (in 265 wedstrijden) zevende op Ajax' topscorerslijst aller tij den. leder jaar bij het uitkomen van de Presentatiegids 'checkt' Volkers even of het er weer in staat. En ze wijst het bezoek meerdere malen op opa's presta ties. 'Piet van Reenen is alltime topscorer met 273 doelpunten, maar de helft daar van waren voorzetten van opa.' De adoratie voor opa deelt ze maar haar vader Wim ('en dat werd dus Pim om ver warring te voorkomen') en haar broer. Maar Jessica is de meest fanatieke verza melaar. Haar verzamelwoede gaat verder dan het 'onderwerp' grootvader, dan Ajax zelfs. In haar huis in Houten bevinden zich ook een collectie miniatuur Volkswagens en, koningsgezind als de familie Volkers is, munten van het koningshuis. 'Alle prinsen zijn voor Ajax.' Verder heeft ze veel boe ken over schoonheidsverzorging en fysio therapie. 'Ik ben erg geïnteresseerd in het menselijk lichaam.' En als dat in een Ajax-tenue is gehuld, lijkt Volkers extra tevreden. In haar slaapkamer hangt een elftal Ajax-shirts. Post van Aja- cieden uit de jaren tachtig heeft ze, inclu sief de enveloppen, bewaard in mappen. 'Doe de groeten aan je opa,' schreef een jeugdige Wim Kieft op een gesigneerde spelerskaart. 'Kijk, dit is het is het hand schrift van Ronald Koeman,' zegt ze, al bladerend en enveloppen aanwijzend. Ze heeft ook toegangskaarten (en speciale 'dameskaarten') van door haar bezochte wedstrijden gearchiveerd. 'Het mooiste kaartje is dat van de 8-2 tegen Feyenoord.' Het merendeel van haar verzameling staat in het teken van grootvader. Ontroerend is de ingelijste foto uit het midden van de jaren tachtig waarop Jessica als 15-jarig meisje in Ajax-tenue staat met Wim, die zijn oude Ajax-shirt weer eens heeft aan getrokken. 'Hij was er ontzettend trots op Ajacied te zijn, maar een verzamelaar was hij niet. Hij gaf weieens dingen weg, zoals een schilderij dat Sytse Henstra maakte naar aanleiding van de 7-1 overwinning op Feyenoord in 1933. Dat kreeg de familie Schubert.' Ook de badge van het Neder lands elftal is niet meer in het bezit van de familie Volkers: 'kwijtgeraakt bij een ver huizing'. Er bleef nog genoeg over. Delftsblauwe borden van de Bordjesclub, een gouden kampioensmedaille van het seizoen 1933- JUNI2004 73

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 75