Jong Ajax Feyenoord en met de gebeurtenissen na het vorige duel tussen beide teams in het achterhoofd hult de KNVB zich in raadselen wat betreft de locatie en het aan- vangstijdstip van het treffen. Pas in de bus horen de spelers waar de finale gespeeld wordt: het KNVB Sport centrum in Zeist. Dat is op maandagmiddag (de wed strijd begint om 13.00 uur) zwaar bewaakt en behalve de twee ploegen en wat officials mag er helemaal nie mand in. In deze onwerkelijke sfeer wint Jong Ajax z'n tweede prijs: Jong Feyenoord wordt met 3-2 verslagen. Anthony Lurling zet de Rotterdammers op voorsprong en Robin Muller van Moppes maakt nog voor rust gelijk. In de tweede helft scoort Michael Krohn-Dehli op aan geven van Stanley Aboraa de 2-1 en Aboraa zelf schiet de 3-1 binnen. In de slotfase maakt José Valencia hands in het strafschopgebied en hij ontvangt de rode kaart. Feyenoord benut ook nog de penalty en komt zo terug tot 3-2, maar de Amsterdammers houden in de span nende slotfase het hoofd boven water. Behalve de Amstel Cup krijgt aanvoerder Jason Culina nu ook de kampioensschaal uitgereikt. Weer is er echter niemand om het succes mee te delen, dus spoedt de selectie zich terug naar de ArenA, waar de groep feestelijk onthaald wordt door het aanwezige Ajax-personeel. Trainers Van 't Schip en Van Basten kunnen lachen; de doorstroming van talent naar het eerste elftal is goed geweest, in het eerste jaar als trainersduo pakken ze de dubbel en Jong Ajax speelt ook volgend seizoen weer in de grote Amstel Cup, de Champions League voor Jong Ajax. Joris Zandbergen JUNI 2004 59

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 61