Jong Ajax er zijn eigenlijk nauwelijks culturele of maatschappelijke verschillen met Zweden.' Rasmus' doorzettingsvermogen heeft geleid tot een prima seizoen bij Jong Ajax. Hij won dus het kampioenschap en de beker, stond 22 keer in basis en viel twee keer in. De mid denvelder maakte vijf doelpunten. Trainer Van 't Schip is zeker tevreden over de Zweed: 'Rasmus heeft zich de afgelopen maanden goed ontwikkeld. In het begin had hij wel wat aanpassingsproblemen, maar inmiddels is Rasmus een vaste waarde voor ons elftal. Hij speelt slim. Rasmus heeft een goede techniek, een goed overzicht en hij ziet alles net wat sneller dan de gemiddelde speler. Hij oogt misschien wat traag, maar hij compen seert dat door een situatie snel in te schatten en daarop te anticiperen.' Het contract van Lindgren liep tot 1 juli 2004, met een optie voor nog eens twee jaar. Inmiddels hebben Ajax en de speler afgesproken om nog één jaar met elkaar door te gaan. Rasmus: 'Eén jaar is prima, want ik heb er zelf ook niks aan om te lang in het tweede te blijven spelen. Ik bekijk alles stap voor stap. Mijn eerste doel was om na anderhalfjaar een nieuw contract te verdienen, mijn tweede doel is nu om de overstap te maken naar het eerste team.' Van 't Schip ziet zeker kansen voor Lindgren om ver te komen als voetballer. 'Of hij bij Ajax het eerste zal halen is afhankelijk van veel factoren,' aldus de trainer. 'Rasmus speelt meestal links op het middenveld, dus hij heeft concurrentie van onder anderen Van der Vaart, Sneijder en Maxwell; niet de eersten de besten. Gelukkig kan Rasmus ook op andere posities goed uit de voeten. Het is het komende jaar aan hem om te laten zien dat hij de juiste kwaliteiten heeft. Mocht hij uiteindelijk het eerste niet halen, dan is hij zeker een welkome versterking voor menig andere club.' Jeroen Kleijne JUNI 2004 57

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 59