Vrolijke gezichten in de trainerskamer maandagochtend. Het kampioenschap is tot in de kleine uurtjes gevierd, maar de technische staf was weer vroeg op kantoor; er zou immers een drukke week volgen. Net als in Portugal voerde Koeman ook deze week evaluatiegesprekken met het grootste deel van zijn selectie. 'De resultaten houden we intern,' aldus de coach. Koeman wilde achteraf wel aangeven dat tot zijn genoegen meerdere spelers, onder wie Rafael van der Vaart, net als in de media ook aan hem hebben laten weten bij Ajax te willen blijven. 'Maar mede door het EK weet je het nooit. Je kunt wel van alles willen, maar het Europees kampioenschap zal invloed hebben op transfers.' Vrijdagmiddag, het wekelijkse persuurtje. Met het kampioenschap op zak was er voor trainer Ronald Koeman deze persdag gelegenheid om bij wat meer zaken stil te staan dan alleen de eerstvolgende wedstrijd. De coach blikte vast vooruit op volgend seizoen en liet weten dat Maarten Stekelenburg de kans krijgt om eerste keeper te worden. 'Maarten krijgt de kans om daadwerkelijk de concurrentiestrijd aan te gaan met Bogdan Lobont. Hij wordt steeds beter en wordt dus niet verhuurd. Maarten maakt een goede ontwikkeling door. In de voorbereiding op het seizoen zullen de twee doelmannen evenveel wed strijden spelen; ook zullen we zorgen dat ze beiden tegen sterke tegenstanders kunnen keepen. Na de voorbereiding maak ik dan een keuze voor een eerste keeper, want tijdens het seizoen wil ik wel met een vaste doelman spelen. Je moet iemand zekerheid bieden en je vertrouwen in hem uitspreken.' Koeman kondigde ook vast aan dat Stekelenburg zondag tegen Willem II het doel van Ajax zou verdedigen. 'Misschien helpt het hem om bij het Nederlands elftal te komen. Maarten heeft het niveau van Oranje en hij is de keeper van de toekomst. Misschien mist hij nog een beetje ervaring, maar dat is voor een derde keeper niet zo heel belangrijk.' 26 AJAX MAGAZINE Maandag mochten de spelers nog hun roes uitslapen en maakten zij de spieren pas aan het eind van de middag even los tijdens een ontspannen voetvolleypartijtje. Dinsdag was de selectie een vrije dag gegund, maar woensdag begeleidde Koeman zijn spelers weer naar het trainingsveld voor een serieuze training. Het seizoen was immers nog niet helemaal ten einde, er stond nog een wedstrijd tegen Willem II op het spel. Op zaterdag, de laatste training voor Willem II én de laatste training waarbij de internationals aanwezig waren, had Koe man extra aandacht voor Johnny Heitinga.

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 26