Ajax van dag tot dag In opdracht van het AT5-programma FC Godenzonen stelde Peter van de Rijt (derde van rechts) een elftal samen van talentvolle zaterdag- en zondagamateurs uit Amsterdam, dat op 22 mei op het hoofdveld van de Toekomst mocht strijden tegen Ajax. Het team van Ronald Koeman, dat uit spelers van de Zaterdag 1 en de A-selectie bestond, won het duel met 2-1 en sleepte daarmee de AT5 Cup in de wacht. Woensdag 19 mei Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder en Johnny Heitinga worden opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal voor het EK. Bondscoach Dick Advocaat kiest ervoor Nigel de Jong en Maarten Stekelenburg niet mee naar Portugal te nemen. Zaterdag 22 mei Tijdens het nationale trainerscongres in Tilburg krijgt Ajax de prijs voor de beste jeugdopleiding van Nederland. Ajax wint de AT5 Cup. Op de Toekomst verslaat de ploeg van Ronald Koeman, met spelers van de Zaterdag 1 en de A-selectie, AT5 United, een door Peter van de Rijt samengesteld team van zaterdag- en zondagamateurs uit de regio Amsterdam, met 2-1. De opbrengst van het duel gaat naar de VU Kinderkliniek. Zondag 23 mei De A1 van Ajax eindigt op het internatio nale ABN AMRO-toernooi in Terborg als vierde. FC Utrecht wint de Amstel-Cupfi- nale met 1-0 van FC Twente en is op 8 augustus de tegenstander van Ajax in de strijd om de Johan Cruijff Schaal. Dinsdag 25 mei De overgebleven selectiespelers hebben de laatste training van het seizoen. De selec tie komt op 7 juli weer bij elkaar. Aron Winter wordt toegevoegd aan de techni sche staf van het Nederlands elftal dat vol gend jaar juni in Nederland deelneemt aan het FIFA WK Jeugd tot 20 jaar. Vrijdag 28 mei Bogdan Lobont verliest met Roemenië het oefenduel tegen Ierland met 1-0. Zlatan Ibrahimovic neemt het op tegen Jari Litma- nen (Finland - Zweden: 1-3). Jong Oranje, met Nigel de Jong en Daniël de Ridder, wint de vriendschappelijke wedstrijd tegen Jong België met 2-1. Zaterdag 29 mei In de voorbereiding op het EK verliest Oranje, zonder de geblesseerde Rafael van der Vaart, maar met Johnny Heitinga en Wesley Sneijder, met 1-0 van België: de Ajax-Belgen komen niet in actie. Zondag 30 mei Tomas Galasek en Zdenek Grygera oefenen met Tsjechië tegen een Oostenrijks ama teurelftal. De Tsjechen winnen het duel met 6-0. Dinsdag 1 juni Rafael van der Vaart scoort voor Oranje in de met 3-0 gewonnen oefenwedstrijd tegen de Faeroër Eilanden. Ook Wesley Sneijder en Johnny Heitinga maken hun opwachting. Op de traditionele Vanen avond op de Toekomst wordt A1-aanvoerder Hedwiges Maduro verkozen tot Talent van het Jaar. JUNI 2004 23

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 23