Maandag 10 mei - Dinsdag 1 juni Maandag 10 mei In de laatste competitiewedstrijd van het seizoen verslaat Jong Ajax Jong PSV in Eindhoven met 2-1. Hoewel de concurren tie met de overwinning op een dusdanige achterstand is gezet dat zelfs een aftrek van drie punten het team van John van 't Schip en Marco van Basten niet zou deren, wil de KNVB nog geen kampioensschaal uitreiken, omdat de tuchtcommissie van de bond de zaak pas vrijdag 14 mei behan delt. Dinsdag 11 mei Jason Culina tekent een contract bij FC Twente voor twee jaar. Zlatan Ibrahimo- vic wordt geselecteerd voor het nationale elftal van Zweden voor het EK in Portugal. Woensdag 12 mei Op de Toekomst vindt de eerste Ajax Kids Club Voetbaldag plaats. Vrijdag 14 mei Jong Ajax is officieel kampioen. De tucht commissie van de KNVB legt Ajax een boete op van 30.000 euro. Bovendien moet Jong Ajax, dat geen puntenaftrek krijgt, in het nieuwe seizoen drie wedstrij den zonder publiek spelen. Nicolae Mitea moet een kleine ingreep aan zijn lies ondergaan. Naar verwachting is de Roe meen op tijd hersteld om zich op 7 juli te melden voor de eerste training van het nieuwe seizoen. Zondag 16 mei Kampioen Ajax wint de laatste wedstrijd van het seizoen. In Tilburg wordt Willem II met 5-2 verslagen. Anthony Obodai en Daniël de Ridder maken beiden hun eerste officiële doelpunt. Maandag 17 mei Op het KNVB-complex in Zeist (een vooraf gaand aan de wedstrijd geheim gehouden locatie) wint Jong Ajax de finale van de Amstel Cup voor Beloftenteams van Jong Feyenoord met 3-2. Behalve de Amstel Cup krijgt aanvoerder Jason Culina nu ook de kampioensschaal uitgereikt. Maxwell wordt gekroond tot Voetballer van het jaar 2003-2004 van het VI/Telegraaf-klasse- ment. Wesley Sneijder wint de Johan Cruijff Prijs voor het Talent van het jaar. Dinsdag 18 mei Tomas Galasek en Zdenek Grygera krijgen te horen deel uit te maken van de'defini tieve selectie van Tsjechië voor Euro 2004. Na de huldiging van het 29ste landskampioenschap worden de feestelijke ballonnen van het veld gedragen. 22 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 22