Ook Sikora is kampioen Sterk deelnemersveld op Amsterdam Tournament 2004 Vos preekt de passie Arsenal (Engeland), River Plate (Argentinië), Panathinaikos (Griekenland) en Ajax vormen het sterke deelnemersveld van het Sony Amsterdam Tournament. Het toernooi vindt zoals altijd plaats in de Amsterdam ArenA aan de vooravond van de nieuwe competities. De wedstrijden worden gespeeld op vrijdag 30 juli en zondag 1 augustus. Het toernooi, dat voor de zesde keer wordt georganiseerd, kent als vanouds een alternatief puntensysteem. Daarbij worden voor het scoren van goals extra punten toegekend. Een verliezer van de eerste wedstrijd kan daardoor alsnog winnaar van het toernooi worden. Vrijdag 30 juli: 19.00 uur: Arsenal - River Plate 21.15 uur: Ajax - Panathinaikos Zondag 1 augustus: 18.30 uur: River Plate - Panathinaikos 20.45 uur: Ajax - Arsenal Je zal maar Sikora heten; beter nog: Sikora zijn. Volgens mij is er het afgelopen seizoen niet een speler zo over de tong gegaan als Sikora. Als Sikora in de basis stond, ging er een zucht door het ledenrestaurant en waarschijnlijk door alle andere ruimten in de ArenA en op de tribune. Als hij niet in de basis stond, een zucht van verlichting. Wat Koeman nou in Sikora zag?! Escudé, Grygera, Soetaers: menig supporter zette ook bij die aankopen een vraagteken. Maar ze hadden het voordeel van de twijfel, want waren nog maar eerste jaars. Maar degene die er echt niks van kon: Sikora. In alle eerlijkheid: ook ik werd wanhopig van de man die van Vitesse werd gehaald. Tegelijk probeerde ik hem te verdedigen. Op een of andere manier had hij mijn hart gestolen. Niemand ijveriger dan hij. Een horzel voor zijn tegenstander. Die maar om je heen blijft zoemen, brommen, tot je er gek van wordt. Mijn zwak voor hem komt wellicht ook voort uit zijn naam. Geen Hollandse naam. Ik heb hem er een keer naar gevraagd. 'Ik draag een Poolse naam,' zei Victor. En de trots spatte uit zijn ogen. Zijn grootvader had met veel andere Polen meegeholpen aan de bevrijding van Nederland. In Breda weten ze daar alles van. Zijn opa was blijven hangen aan een Nederlandse vrouw. En zo werd Victor speler in Arnhem en niet in Krakau. Ik geloof ook wel dat het een vergissing is geweest Sikora naar Ajax te halen. Maar die jongen kan daar niets aandoen. Ja, je kunt zeggen dat hij zichzelf zo goed had moeten kennen dat hij gewe ten had dat hij niet voor Ajax geschikt was. Maar wat doe je als niemand minder dan Ronald Koeman je vraagt, je vele malen meer kunt verdienen, je kunt spelen bij een wereldclub? Wie weerstaat dan de verleiding?! Tijdens de nieuwjaarsreceptie van de club moet Sikora wegge kropen zijn. Opeens werd hij - met Soetaers - het middelpunt van de belangstelling en de lach dankzij Freek de Jonge. Ook ik heb gelachen. Maar gemakkelijk was de prooi voor Neerlands komi sche hoop in wat voor dagen ook wel. Of het door De Jonge kwam weet ik niet (de situatie in Irak is er ook niet beter op geworden na zijn komst), maar feit is dat in de eerstvolgende wedstrijd - uit tegen Roda JC - Sikora (en ook Soe taers) een kwaliteit toonde die we altijd hadden gehoopt, maar zo weinig hadden gezien. In het diepe zuiden werden mede dankzij hem drie punten behaald, wat voorheen niet veel voorkwam. En het was de eerste wedstrijd na de winterstop, ledereen wist dat een goede herstart wezenlijk was, na al die debacles waarmee het oude jaar was afgesloten. Dankzij de verguisde, veelbesproken, gehoonde Sikora werd het nieuwe jaar feestelijk begonnen. En werden we uiteinde lijk kampioen. Watje toekomst brenge moge: beste Victor, hartelijk dank voor je bijdrage. Ook jij werd kampioen en wij werden het mede door jou! Klaas Vos JUNI 2004 21

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 21