Een drukke zomer Van Ajax van Eijden Ajax Kids Club Het seizoen 2003-2004 is achter de rug en dan lijkt het of we even kunnen uitblazen. Dat geldt inderdaad voor sommigen, die mogen genieten van een welverdiende vakantie. Intussen zijn anderen in onze organisatie al druk in de weer met de voorbereidingen op het nieuwe seizoen. U moet dan denken, om slechts enkele aspecten te noemen, aan bijvoorbeeld de seizoenkaarten, de sponsoring en de samenstelling van de selecties. Een topclub met ambities kan het zich niet permitteren om met de armen over elkaar achterover te leunen, ook niet tijdens een zomer die in het teken staat van het Europees kampioenschap. Daarom draait bij Ajax achter de schermen alles gewoon door, terwijl óp de schermen en in de Portugese stadions Euro 2004 zich afspeelt. U en ik zullen, als Ajacieden, dat toernooi volgen met bijzondere belangstel ling voor onze eigen internationals: Zlatan Ibrahimovic, Zdenek Grygera en Tomas Galasek, en met name de drie Oranje-internationals. Voor Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder en Johnny Heitinga is deelname aan het EK een belangrijke stap in hun ontwikkeling, en dat is weer belangrijk voor Ajax. Ajax wil immers volgend seizoen weer volop meespelen in de Champions League. Op dit moment is het op de transfermarkt nog rustig, maar dat was vorig jaar rond deze tijd ook het geval, waarna er aan het begin van het seizoen toch nog beweging in kwam. Overigens is een rustige transfermarkt in Ajax' belang omdat ons streven heel duidelijk is de huidige ploeg zoveel mogelijk bij elkaar te houden. Tijdens de zomerstop gaan wij ook de met Feyenoord gemaakte afspraken verder uitwerken. Inmiddels is afgesproken dat wedstrijden tussen Jong Ajax en Jong Feyenoord in het vervolg in de ArenA gespeeld zullen worden. Een aantal van de competitiewedstrijden tussen jeugdelftallen van beide clubs zal zoveel mogelijk gespeeld worden als voorwedstrijd bij competitiewedstrijden van Ajax 1. Nader overleg dat van de zomer gevoerd zal worden, is erop gericht om de ongezonde scherpte rond de ontmoetingen tussen Ajax en Feyenoord eraf te halen. Vanwege de gebeurtenissen op de Toekomst bij Jong Ajax - Jong Feyenoord in april is Ajax een geldboete opgelegd. Daarnaast dient Jong Ajax drie wedstrij den zonder publiek af te werken. Om te voorkomen dat de indruk gewekt wordt dat Ajax het gebeurde zou willen bagatelliseren, hebben wij de opgelegde straf aanvaard, al is het moeilijk in te schatten waarop de hoogte van de geldboete gebaseerd is. Belangrijk is vooral dat de daders worden opgespoord. De politie heeft inmiddels twee aanhoudingen verricht. Beide personen zullen worden voorgeleid. Een van hen heeft een stadionverbod van vier jaar opgelegd gekregen; ook de ander zal een stadionverbod krijgen. Ten aanzien van andere overtreders - vuurwerkafstekers, personen die het veld hebben betreden, geweldplegers - is de politie nog terughoudend in het vrijgeven van de namen. Dat de bekerfinale tussen Jong Ajax en Jong Feyenoord ten slotte zonder publiek in Zeist is gespeeld, lijkt een logische keuze te zijn geweest. Geen enkele stad wilde deze wedstrijd immers organiseren. Het is een scenario waar je in uiterste nood toe over moet gaan, hoe betreurenswaardig het ook is. Voor volgend seizoen spreek ik de wens uit dat de voetbalwereld verschoond zal blijven van dergelijke incidenten. Ajax zal in ieder geval, in nauw overleg met alle betrokkenen, het uiterste doen om daaraan bij te dragen. Op sportief gebied luidt de onveranderlijke doelstelling: Ajax zal altijd gaan voor het hoogste. Dat geldt ook weer voor het seizoen 2004-2005, dat wij traditiegetrouw beginnen met het Amsterdam Tournament. De organisatie heeft met Arsenal, Panathinaikos, River Plate en natuurlijk ons aller Ajax weer een veelbelovend deelnemersveld bij elkaar gebracht. In augustus bindt Ajax als landskampioen de strijd om de Johan Cruijff Schaal aan met bekerwinnaar FC Utrecht. Laten wij hopen dat de beide supporters- scharen er een waar feest van maken ter gelegenheid van de opening van het nieuwe seizoen! Arie van Eijden Ajax-directeur Arie van Eijden overhandigde een cheque aan Carole Thate, directeur van de Johan Cruyff Foundation. Sportpark de Toekomst was op 13 mei voor even het domein van ruim duizend Ajax-kids tijdens de eerste Ajax Kids Club Voetbaldag. De jonge Ajacieden konden zich op het jeugdcomplex vermaken met het volgen van clinics en het meedoen aan allerlei voetbalspelletjes zoals de Cruyff Games, het Predator Park en de Mini Games. De trainers van de Ajax-jeugdopleiding verzorgden de cli nics. Maar met zoveel deelnemers konden zij dit niet alleen. Gelukkig wilden de selectiespelers van het eerste elftal en Jong Ajax graag een handje meehelpen. Naast het geven van veel nuttige tips konden de Ajacieden het niet laten zelf hun trucjes met de bal te showen, tot groot plezier natuurlijk van de kids. Na afloop van de Kids Club Voetbaldag overhandigde Ajax-directeur Arie van Eijden een cheque aan Carole Thate, directeur van de Johan Cruyff Foundation. Die liet weten dat de stichting het geld gaat gebruiken voor de vele projecten voor gehandicapte en minder kansrijke jongeren in Nederland, Europa en een aantal ontwikkelingslanden. Nigel de Jong leerde de kids koppen.

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 16