Ajax compleet 0-5 W r Holland Casino Eredivisie (0-1) FC Zwolle: Johan van der Werff; Ivar van Dinteren, Mauro Almeida (41. Tjeerd Korf), Albert van der Haar André de Ridder; Hermen Hogenkamp (76. Yobo), Jasar Takak, Marco Roe- lofsen, Ivan Cvetkov; Bert Zuurman, Dominggus Lim-Duan Ajax: Bogdan Lobont; Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell; Steven Pienaar (81. Daniël de Ridder), Tomas Galasek Wesley Sneijder; Wesley Sonck, Yannis Anasta- siou (46. Anthony Obodai), Tom Soetaers (76. Victor Sikora)vic (78.Wesley Sonck) Holland Casino Eredivisie 2-0 NAC Ajax: Bogdan Lobont; Zdenek Grygera (58. Abubakari Yakubu), Nigel de Jong, Johnny Hei tinga, Maxwell; Anthony Obodai, Rafael van der Vaart Wesley Sneijder; Steven Pienaar, Zlatan Ibrahimovic (71. Wesley Sonck), Tom Soetaers (55. Daniël de Ridder) NAC Breda: Gabor Babos; Ronny Stam, Rob Penders (64. Bennie Kerstens), Orlando Engelaar, Pieter Collen; Csaba Feher, Stefano Seedorf (46. Adnan Barakat), Arne Slot; Anouar Diba, Ali Boussabon, Nourdin Boukhari (68. Johan Elmander) zondag 2 mei 2004 - Oosterenk Stadion, Zwolle - 6.800 Scheidrechter: Pieter Vink Scoreverloop: 37. Tomas Galasek 0-1,56. Wesley Sonck 0-2,78. Wesley Sonck 0-3, 79. Wesley Sneijder 0-4,82. Wesley Sonck 0-5 Coach: Hennie Spijkerman Niet ingezet: Marco Pamela, Paulus Roiha, Marino Promes, Diederik Boer Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Jelle van Damme, Maarten Steke lenburg, Ryan Babel Bijzonderheden: Net op tijd hervindt Ajax zijn scorend vermogen en wordt FC Zwolle aan de kant gezet. Sterspelers Rafael van der Vaart (enkelblessure op de laatste training) en Zlatan Ibrahimovic (teruggekeerd met liesklachten van een interland met Zweden) ontbreken in Zwolle. Yannis Anastasiou staat in de punt van de aanval en wordt op rechts geflankeerd door de weer herstelde Wesley Sonck. Anastasiou lijkt Ajax al snel op voorsprong te brengen maar de Griek staat buitenspel als hij een inzet van Johnny Heitinga verlengt. FC Zwolle strijdt tegen degradatie en Ajax heeft het moeilijk in het begin. Tomas Galasek neemt zijn ploeg maar weer eens op sleeptouw. De Tsjech schiet van ruim 25 meter ineens op doel en de bal verdwijnt onhoudbaar achter keeper Van der Werff. Ajax gaat rusten met de 1-0 voorsprong en Ronald Koeman brengt in de tweede helft Anthony Obodai in het veld voor Anastasiou. Wesley Sonck verhuist naar de punt van de aanval en de Belg laat zien dat hij het scoren niet verleerd is. Op aangeven van Tom Soetaers scoort Sonck in twee keer de 0-2. Zwolle moet daarna Ajax de ruimte geven en daarvan profiteren de Amsterdammers. Sonck met een stiftballetje, Wesley Sneijder met een mooi afstandsschot en weer Sonck met een lob bepalen de eindstand op 0-5. Eindelijk is de opmars van PSV tot staan gebracht en Ajax heeft aan een punt uit de volgende twee wedstrijden genoeg voor het kampioenschap. zondag 9 mei 2004 - Amsterdam ArenA - 49.717 Scheidsrechter: Roelof Luinge w (2-0) Scoreverloop: 10. Wesley Sneijder 1-0,43. Zlatan Ibrahimovic 2-0 Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Victor Sikora, Jelle van Damme, Yannis Anastasiou Coach: Ton Lokhoff Niet ingezet: Henk Vos, Rob Haemhouts, Wilmer Kousemaker, Arno van Zwam Bijzonderheden: Ajax maakt zich tegen NAC Breda op voor het eerste kampioensfeestje in de eigen Amsterdam ArenA. Trainer Ronald Koeman kan voor het bijzondere duel weer een beroep doen op Rafael van der Vaart, Zlatan Ibrahimovic en ook op Zdenek Grygera. De geblesseerde Julien Escudé en de geschorste Tomas Galasek moeten het duel vanaf de tribune bekijken. De Tsjech, volgens zijn colle ga's de meest waardevolle Ajacied van het seizoen, ziet zijn team offensief starten en via Ibrahimovic en Van der Vaart aardige kansen krijgen. Maar het duurt tot de tiende minuut alvorens Wesley Sneijder de tot dan toe alert keepende Gabor Babos passeert. NAC, met de verhuurde Ajacieden Nourdin Boukhari en Stefano Seedorf in de basis, stelt er weinig tegenover. De vroege voorsprong geeft Ajax zoveel rust dat het spel in de zeer sfeervolle ArenA eigenlijk niet sprankelend meer is. Twee minuten voor rust zorgt Ibrahimovic ervoor dat Ajax met 2-0 de kleedkamers kan opzoeken. Vanaf het eerste fluitsignaal in de tweede helft is Ajax met zijn hoofd al bij het laatste fluitsignaal. Ook de wissels kun nen de stand geen ander aanzien geven. Als scheidsrechter Roelof Luinge na iets meer dan negentig minuten affluit, is de ontlading groot bij de Ajacieden. Ajax is kampioen van Nederland. Ajacied van de wedstrijd: Anthony Obodai MEI 2004 Q7

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 99