Holland Casino Eredivisie RBC: Maikel Aerts, Sidney Lammens, Robert Molenaar, Danny Hesp Eric Helle mons, Bike Oliseh, Pius Ikedia (78. Marcel Cas), Edwin de Graaf, Sammy Youssouf, Tininho, Juan Nino Holland Casino Eredivisie o-o NEC: Dennis Gentenaar Pascal Heije, Peter Wisgerhof, Arjan Ebbinge, Mike Zonneveld (79. Resit Schuurman Edgar Barreto, Björn van der Doelen, Youssouf Hersi, Frank Demouge, Andr- zej Niedzielan (89. Zico Tumba), Jarda Simr Coach: Johan Neeskens AjdX: Bogdan Lobont, Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell, Wesley Sneijder, Tomas Galasek, Steven Pienaar (78.Daniël de Ridder), Rafael van der Vaart Tom Soetaers (63.Victor Sikora), Zlatan Ibrahimo vic (78.Wesley Sonck) J ikiMutml zondag 18 april 2004 - Amsterdam ArenA - 49.112 Scheidsrechter: Dick van Egmond \^r/ (M) ^§Égp^ Scoreverloop: 3. Eric Hellemons 0-1,30. Rafael van der Vaart 1-1 AjaX: Bogdan Lobont; Nigel de Jong (83. Anthony Obodai), Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell; Steven Pienaar (46. Wesley Sneijder), Rafael van der Vaart Tomas Galasek; Daniël de Ridder, Yannis Anastasiou, Victor Sikora (60. Zla- tan Ibrahimovic) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Sander Boschker, Jelle van Damme, Abubakari Yakubu, Thomas Vermaelen Coach: Robert Maaskant Niet ingezet: lllery van de Lee, Ode Thompson, Juan Viedma, Damien Hertog, Esad Razic Bijzonderheden: Voor het eerst dit seizoen laat Ajax in de Amsterdam ArenA punten liggen. Tegen RBC Roosendaal wordt het 1-1. Voor het duel spreekt Ronald Koeman de supporters toe. Dit naar aanlei ding van de gebeurtenissen na afloop van het duel Jong Ajax - Jong Feyenoord op de Toekomst. De Noord-Brabanders komen al vroeg in de wedstrijd op voorsprong als verdediger Eric Hellemons de bal uit een hoekschop van de verhuurde Ajacied Pius Ikedia inkopt: 0-1. Ajax knokt zich nog wel terug en komt in de 30ste minuut op gelijke hoogte door Rafael van der Vaart, die een schot van Tomas Galasek met zijn hoofd verlengt. Steven Pienaar blijft in de rust met maagklachten achter in de kleedkamer en hij wordt vervangen door Wesley Sneijder. Die begint de tweede helft met een vlammend schot dat maar net naast gaat. Zo lijkt Ajax alsnog een opleving te krijgen maar niets is minder waar. Zlatan Ibra himovic vervangt Victor Sikora en hij moet samen met Yannis Anastasiou voor de doelpunten gaan zor gen. Die goals blijven echter uit en Ajax mag nog van geluk spreken dat RBC'er Juan Nino in de slotfase de bal op de paal schiet. Ajacied van de wedstrijd: Bogdan Lobont zondag 25 april 2004 - Stadion de Goffert, Nijmegen -12.500 Scheidsrechter: Jan Wegereef (0-0) - C/r- t Niet ingezet: Albert van der Sleen, Patrick Ax, René van Rijswijk, Dejan Govedarica, Mark Otten. Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Jelle van Damme, Anthony Obodai, Yannis Anastasiou Bijzonderheden: Ajax begint de druk te voelen van het naderende kampioenschap. Telkens moest in de laatste weken de plannen voor het kampioensfeest worden bijgesteld. De Ajacieden hebben in Nij megen, net als in de voorafgaande wedstrijden, moeite met scoren. Gezien de kansen voor beide ploe gen is het verwonderlijk dat de wedstrijd in 0-0 eindigt. NEC start furieus en Ajax wordt gaandeweg de eerste helft de betere ploeg en creëert voldoende kansen. Vooral aan Zlatan Ibrahimovic zijn die echter niet besteed. In de tweede helft speelt Rafael van der Vaart aanvankelijk te diep waardoor de ruimtes op het middenveld alleen nog maar door werkpaard Tomas Galasek te belopen zijn. Koeman dirigeert Van der Vaart naar de linkshalfpositie, waarna Ajax de controle op het middenveld weer in handen krijgt, al blijven de doelpunten nog steeds uit. NEC-keeper Gentenaar redt uitstekend op een goede inzet van Van der Vaart en invaller Daniël de Ridder waant zich even de matchwinnaar als hij een afval lende bal ineens op het doel van NEC vuurt. Helaas voor de jongeling krijgt Jarda Simr op het laatste moment zijn hoofd nog onder de bal. Ineens is de voorsprong op PSV gehalveerd en heeft Ajax nog maar een marge van zes punten over. AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 98