Ajax compleet Holland Casino Eredivisie 1-1 AZ: Henk Timmer; Jan Kromkamp, Juha Reini (70. Stein Huysegems), Barry Opdam, Tim de Cler; Denny Landzaat, Barry van Galen, Michael Bus- kermolen Martijn Meerdink (78. Olaf Linden bergh), Kenneth Perez (85. Peter Wijker), Robin Nelisse Ajax: Bogdan Lobont; Zdenek Grygera, Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell; Holland Casino Eredivisie 2-1 Ajax: Bogdan Lobont; Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell; Tomas Galasek, Rafael van der Vaart Wesley Sneijder (75. Jelle van Damme); Steven Pienaar, Zlatan Ibrahimovic (65. Yannis Anastasiou), Nicolae Mitea (65. Victor Sikora) FC Groningen: Jeroen Lambers; Holland Casino Eredivisie 1-1 r/ Feyenoord: Edwin Zoetebier; Christian Ajax: Bogdan Lobont; Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell; Tomas Galasek, Rafael van der Vaart Wesley Sneijder (75. Abubakari Yakubu); Steven Pienaar, Zlatan Ibrahimovic (80. Yannis Anastasiou), Victor Sikora (64. Nicolae Mitea) J» zondag 28 maart 2004 - Alkmaarderhout, Alkmaar - 8.241 Scheidsrechter: Jan Wegereef (0-0) Scoreverloop: 64. Zlatan Ibrahimovic 0-1,89. Lindenbergh 1-1 Coach: Co Adriaanse Niet ingezet: José Fortes Rodriguez, Miel Mans, Reinier Robbemond, Theo Zawrthoed Tomas Galasek, Rafael van der Vaart Wesley Sneijder (66. Nigel de Jong); Steven Pienaar (90. Daniël de Ridder), Zlatan Ibrahimovic, Victor Sikora (59. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Yannis Anas- tasiou, Hatem Trabelsi, Jelle van Damme Bijzonderheden: Het is de honderdste officiële wedstrijd voor Ajax van Zlatan Ibrahimovic en de Zweed, die terugkeert in de basis, viert dat met een fantastisch doelpunt. Aanvoerder Rafael van der Vaart neemt een vrije trap van rechts en Ibrahimovic wordt door zijn bewaker Reini naar de grond getrokken. In zijn val, met zijn rug naar het doel, schiet de Zweed de bal langs doelman Henk Timmer. Het is de eerste treffer van het duel, dat vooral voor de rust een tactisch schaakspel is. In de eerste helft zijn de betere combinaties van AZ, maar de defensie van Ajax is scherp en Bogdan Lobont behoedt zijn team enkele malen voor een achterstand. Ajax is in de tweede helft de betere ploeg en AZ-trainer Co Adriaanse moet vrezen dat hij voor de tweede maal dit seizoen de punten aan zijn oude club moet laten. Na de wereldgoal van Ibrahimovic verzuimt Ajax echter de wedstrijd te beslissen. AZ geeft ruimte weg, maar de Amsterdammers doen daar te weinig mee. Zo wordt de slotfase toch nog spannend. Na een inworp komt de bal terecht bij voormalig Ajacied Olaf Lindenbergh, die ineens uit haalt en de bal het doel in ziet verdwijnen: 1-1. Ondanks de puntendeling met de Alkmaarders loopt Ajax nog een punt uit op PSV, dat van Willem II verliest. Het gat is nu twaalf punten. zondag 4 april 2004 - Amsterdam ArenA - 49.212 Scheidsrechter: Peter Oskam (0-0) Scoreverloop: 57. Rafael van der Vaart 1-0,75. Glen Salmon 1-1,85. Johnny Heitinga 2-1 Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Abubakari Yakubu, Anthony Obodai, Thomas Vermaelen Mathias Florén, Melchior Schoenmakers (72. Hugo), Arnold Kruiswijk, Antoine van der Linden; Chris de Witte (61. Martin Drent), Arvid Smit, Mile Krstev, Sander van Gessel Glen Sal mon, Brian Pinas (42. Ignacio Tuhuteru) Coach: Ron Jans Niet ingezet: Ray Frankel, Kristian Westerveld, Mike Römer, Soeres Baidjoe Bijzonderheden: FC Groningen komt naar de Amsterdam ArenA om niet te verliezen en trekt een muur op voor het eigen doel. Ajax, dat in de voorafgaande week veel spelers heeft moeten missen wegens interlandverplichtingen, heeft moeite met de zeer defensieve speelwijze van de noorderlingen. In de eerste helft komt de thuisploeg een enkele keer door de verdediging van de Groningers heen, maar mist men de macht om het af te maken. Na rust gaat het niet veel beter met de Amsterdammers, maar ze komen nu wel tot scoren. Maxwell zet de aanval op en bezorgt de bal bij Nicolae Mitea. De Roemeense linksbuiten zet voor op Rafael van der Vaart en die scoort zijn eerste doelpunt van het kalenderjaar. Het is zijn zesde seizoenstreffer. Opnieuw drukt Ajax niet door, ook niet als Yannis Anastasiou en Victor Sikora in het veld komen voor Zlatan Ibrahimovic, die veel aanslagen van zijn bewakers te verwerken kreeg, en Mitea. Het doelpunt valt aan de andere kant. De lange Martin Drent kopt de bal voor de voeten van Glen Salmon en de Zuid-Afrikaan scoort beheerst: 1-1. Puntenverlies dreigt voor de Amsterdammers maar in de slotfase kopt Julien Escudé uit een vrije trap van Van der Vaart op doel. Johnny Heitinga bevindt zich in buitenspelpositie als hij de bal het laatste tikje met zijn hoofd meegeeft. Dat ontgaat de grensrechter en Heitinga wordt matchwinnaar: 2-1. Ajacied van de wedstrijd: Rafael van der Vaart zondag 11 april 2004 - Stadion Feijenoord, Rotterdam - 43.000 Scheidsrechter: Dick Jol (0-0) Scoreverloop: 68.0-1 Zlatan Ibrahimovic, 89. Dirk Kuijt 1-1 Gyan (84. Gill Swerts), Peter van den Berg (81. Danko Lazovic), Patrick Paauwe Patrick Mtiliga; Ebi Smolarek, Hossam Ghaly, Shinji Ono, Anthony Lurling (72. Robin van Persie); Dirk Kuijt, Thomas Buffel Coach: Bert van Marwijk Niet ingezet: Zbigniew Malkowski, Alfred Schreu- der, Mariano Bombarda, Gérard de Nooijer Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Jelle van Damme, Anthony Obodai, Daniël de Ridder Bijzonderheden: Ajax doet zichzelf tekort in de Kuip. Het wordt 1-1 tegen Feyenoord in een wedstrijd die de Amsterdammers met grote cijfers hadden kunnen winnen, want het krachtsverschil met de riva len is groot. Ajax speelt goed in de boeiende eerste helft en krijgt via Rafael van der Vaart drie levens grote kansen. Drie keer schiet hij goed in, maar drie keer redt Feyenoord-keeper Edwin Zoetebier knap. Daarom is het halverwege nog 0-0. Na rust krijgt Ajax waar het recht op heeft: een doelpunt. Rafael van der Vaart troeft aan de linkerkant Hossam Ghaly af en geeft voor op Zlatan Ibrahimovic. De Zweedse spits frommelt de bal in het doel. Feyenoord gaat wisselen en moet één-op-één spelen. De Amsterdammers krijgen een zee van ruimte, waar vooral Nicolae Mitea onvoldoende van profiteert. Na zeventig minuten slaat de vlam in de pan als Dirk Kuijt een zeer harde overtreding maakt op Van der Vaart. Er ontstaat een opstoot waarna beide spelers een gele kaart krijgen van Dick Jol. Kuijt staat dus nog op het veld als in de slotminuut Johnny Heitinga de bal verspeelt aan Lazovic. De ingevallen Robin van Persie geeft een goede voorzet die door uitgerekend Kuijt binnengegleden wordt. De 1-1 is tegen de verhouding in, maar dat heeft Ajax aan zichzelf te wijten. MEI 2004 95

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 97