4-2 5-0 Holland Casino Eredivisie Ajax: Bogdan Lobont; Zdenek Grygera (46. Wesley Sneijder), Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell; Nigel de Jong, Rafael van der Vaart Tomas Galasek; Wesley Sonck (66. Steven Pie naar), Yannis Anastasiou (66. Zlatan Ibrahimovic), Nicolae Mitea Coach: Ronald Koeman Roda JC: Vladan Kujovic; Ger Senden, Marco van Hoogdalem (46. Roel Brouwers), Mare Luijpers Predrag Filipovic; Sven Vanden- broeck (46. Edrissa Sonko), Kevin van Dessel, Gregoor van Dijk, Ivan Vicelic; Aruna Kone, Iwan Redan (78. Cristiano), Holland Casino Eredivisie Ajax: Bogdan Lobont; Zdenek Grygera, Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell; Tomas Galasek (74. Nigel de Jong), Rafael van der Vaart Wesley Sneijder; Steven Pienaar (58. Victor Sikora), Yannis Anastasiou (58. Zlatan Ibrahimo vic), Nicolae Mitea Coach: Ronald Koeman Vitesse: Jimmy van Fessem; Tim Corne- lisse Ruud Knol, Aleksandar llic (80. Michael Jansen), Purrel Frankel; Nicky Hofs (46. Eldridge Rojer), Mamadou Zongo, Bert Konterman, Theo Janssen; Emile Mbamba, Paulo Rink Coach: Edward Sturing zondag 14 maart 2004 - Amsterdam ArenA - 49.553 Scheidsrechter: Reinold Wiedemeijer (3-1) Scoreverloop: 26. Nicolae Mitea 1-0,37. Yannis Anastasiou 2-0,44. Iwan Redan 2-1, 45. Yannis Anastasiou 3-1,46. Mare Luijpers 3-2,82. Steven Pienaar 4-2 Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Anthony Obodai, Jelle van Damme, Daniël de Ridder Coach: Wiljan Vloet Niet ingezet: Jerome Colinet, Taylan Aydogan, Faith Sonkaya Bijzonderheden: Na er wegens blessures maandenlang uit geweest te zijn, kunnen Zlatan Ibrahimo vic en Steven Pienaar tegen Roda JC eindelijk weer spelen. Beiden beginnen nog wel op de bank. Yannis Anastasiou begint tegen zijn oude club in de spits en laat zien dat hij zich niet bij voorbaat neerlegt met een plek op de reservebank. Na de openingstreffer van Nicolae Mitea scoort de Griek de 2-0 en de 3-1, beide keren op aangeven van de bij vlagen onnavolgbare Rafael van der Vaart. Bogdan Lobont heeft van Ronald Koeman de voorkeur gekregen boven Maarten Stekelenburg als eerste doelman. In zijn eer ste wedstrijd na de winterstop mist de Roemeense keeper nog duidelijk ritme. Beide tegentreffers van Roda komen voort uit een standaardsituatie waarbij Lobont moeite heeft met de hoge bal. Luipers scoort uit de eerste aanval na rust en Senden krijgt nog een opgelegde kans op de gelijkmaker, maar hij mist. Na 66 minuten komen Ibrahimovic en Pienaar in het veld en het duo gaat gretig op zoek naar succes. Dat komt er ook als Ibrahimovic in de 82ste minuut de bal voor het doel langs schiet en Pienaar bij de tweede paal de bevrijdende 4-2 binnenglijdt. Ajacied van de wedstrijd: Yannis Anastasiou zondag 21 maart 2004 - Amsterdam ArenA - 49.265 Scheidsrechter: Jack van Huiten (3-0) Scoreverloop: 16. Maxwell 1-0,26. Wesley Sneijder 2-0,28. Nicolae Mitea 3-0, 73. Johnny Heitinga 4-0,80. Zlatan Ibrahimovic 5-0 Niet ingezet: Jelle van Damme, Maarten Stekelen burg, Abubakari Yakubu, Daniël de Ridder Niet ingezet: Dragoslav Jevric, Michael Dinsdag, Stijn Schaars, Raymond Fafiani Bijzonderheden: Ronald Koeman krijgt een mooi verjaardagscadeau. Terwijl zijn elftal over een ont hutsend zwak Vitesse heen walst, verliest concurrent PSV punten. Yannis Anastasiou mag weer in de spits beginnen en nu weet hij Steven Pienaar, die verrast is dat hij al weer een basisplaats toebedeeld heeft gekregen, als rechterspits naast zich. Anastasiou toont zich een balvast aanspeelpunt en de Griek staat aan de basis van de mooie openingstreffer van Maxwell. De linksback gaat in de zestiende minuut de combinatie aan met de aanvaller, krijgt de bal precies op tijd terug en scoort beheerst. Tien minuten later haalt Wesley Sneijder maar eens van afstand uit en de jonge middenvelder maakt er 2-0 van. Weer twee minuten later gooit Nicolae Mitea de wedstrijd al in het slot. De Roemeen maakt de 3-0 met een rollertje dat langs heel veel spelers het doel in hobbelt. Na rust neemt Ajax wat gas terug en de wed strijd komt pas weer een beetje tot leven als Ronald Koeman gaat wisselen. Zlatan Ibrahimovic en Victor Sikora vervangen Anastasiou en Pienaar. Johnny Heitinga kopt in de 73ste minuut raak uit een corner en tien minuten voor tijd vindt Wesley Sneijder met een bekeken pass Ibrahimovic. De Zweed scoort zijn eerste doelpunt sinds zijn liesoperatie en begint al te juichen voordat de bal de doellijn is gepasseerd. Door de 5-0 tegen Vitesse en het puntenverlies van PSV heeft Ajax nu elf punten voorsprong op de Eind- hovenaren. Ajacied van de wedstrijd: Maxwell 94 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 96