Een spandoek voor Henk Groot, in de buurt van zijn broer Cees op de tri bune (in het midden van de foto, rechts naast de zwaaiende man met zonnebril). Hennie Schuurman: 'Cees Groot had onze busreis georgani seerd. Op deze foto herken ik tal van Zaankanters, allemaal bekenden van me. Zelf sta ik er niet op, nee. Ik was op dat moment, helemaal verkleed, een rondje om het veld aan het lopen. Dat is nog op het Polygoon-journaal in de bioscoop geweest.' Om drie uur 's middags (het stadion had geen licht masten) begon dan eindelijk de wedstrijd waarvoor men helemaal uit onder andere Gennep gekomen was. Het Vrije Volk: 'Vooral Piet Keizer bracht de supporters in vervoering met lange dribbels die slechts met grove Tsjechische charges konden wor den afgestopt. Het legioen putte moed uit de overtuiging van zijn favorieten. Voor het eerst kwam nu ook de yell "Ajax, Ajax" met het bijbehorende handgeklap van de tribunes. Maar de Ajax-links- buiten kon het ook niet helpen dat Joseph Masopust, de grote man van Dukla, steeds vrij stond en zich onbekommerd kon wijden aan zijn taak als spelbou- wer.' De eerste helft bleef doelpuntloos. Het Vrije Volk: 'De zon speelde op de spandoe ken toen beide ploegen voor de tweede helft weer op het veld kwamen. Dukla voorop, Ajax wat timide daarachter. De spelers van Dukla zagen met een lachend gezicht de supporters met spandoeken van het veld hollen. De tweede helft was begonnen. Het lawaai op de tribunes was onbeschrijfelijk. De ratels en toeters tetterden over Praag. En zowaar na 20 minuten spelen in de tweede helft gebeurde voor die duizenden op de tribunes het grote wonder. Wat een gejuich, wat een jubel van die 4000 Nederlanders. En daar kwamen de liederen op de proppen. De Zilver vloot voer eindelijk uit, die tot aan de 20e minuut reddeloos in de haven had gelegen. Voor de tribunes langs snelden supporters met vlaggen en spandoeken.' 90 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 92