Rep heeft op het WK '74 gescoord tegen Uruguay. Rechts juicht ook Johan Cruijff. ÜÊÈSËBm het niet, hè? Dit zou mijn moment suprème moeten worden, maar dan moet ik ze wel op maat van je krijgen natuurlijk. Niet ongeveer op maat, nee, precies op maat. Zoals je tegen Argentinië die voorzet van links over de hele gaf, voorbij de tweede paal, en ik 'm zo in de korte hoek kon knikken, vlak langs de verdediger en de keeper heen. Gave goal was dat. Maatwerk van ons allebei. Maar ja, draai jij niet goed, dan draai ik ook niet goed: dat is toch wel de conclusie van de wedstrijd tot nu toe. Komt het door die Vogts die als een terriër in je nek zit? Je staat alleen maar de regis seur met het totaaloverzicht uit te hangen, terwijl je je energie beter zou kunnen beste den aan het afschudden van dat irritante opneukertje. Ik weet dat spion Cor van der Hart het trainingskamp vlak voor de finale heeft verlaten, maar ik heb 'm daarvoor nog gesproken. Had jij toch ook kunnen doen? Dan had je kunnen weten dat die moffen geoe fend hebben met een klevende Vogts aan Günter Netzer in jouw rol. En wat deed Günter tijdens die trainingspot? Hij sleurde Berti het hele veld over en speelde 'm op conditie kapot. Dat kun jij toch ook met je wereldvorm? Michels heeft ons in de voorbereiding tot op het bot afgeknepen. Zelfs jij hebt je met je sigarettenpauzes niet weten te drukken en je het lazarus getraind. Waarom dan blijven hangen op het middenveld met af en toe een rushje naar voren? Slappe hap! Had je gisternacht maar niet zo lang aan de lijn moeten hangen met Danny om die zwembadpret uit te leggen, '"s Avonds een vent, 's morgens een vent," zei mijn moeder altijd. Of elimineer dat opneukertje gewoon. Niet geleerd bij Barcelona? Dit is de finale, weet je wel? In voetbal en oorlog is alles toegestaan, maar bij jou heb ik na die openingsslalom óók geen vechtersmentaliteit meer gezien. Alleen maar hooghartige combinaties in de breedte, categorie "we zijn er al". Geef die Berti onder het lopen een knal, dat ziet toch geen hond? Je positie ten opzichte van de grensrechter bepalen en dan tijdens het pas seren: boem! Wil ik ook wel voor je doen, maar dan moet je het netjes aan me vragen. Maar ja, dat is moeilijk voor je, hè, netjes vragen. Onmogelijk. Want jij bent 27 en de spel verdeler en ik ben 22 en gewoon een ordinaire pion die je naar believen heen en weer kunt schuiven. Vind jij tenminste. Je knipt met je vingers en wij gaan met z'n allen diep zodat jij je lekker kunt profileren met het ene na het andere wervelende passje. Je weet dat we het toch niet van je kunnen winnen, maar het is verdomd frustrerend om steeds 74 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 76