Eentje! Vitesse: Westerveld; Sturing (8< Looi, Van Wanrooy; Mise (67. Bloem Brom, Laros; Makaay, Curovic N Demchenko was erg ongelukkig. Ik wilde zo snel mogelijk Spaans leren, ben op alles afge gaan, ging met alle initiatieven mee. Ik ben in een aantal fantastische musea geweest, zoals het Prado. Ik was alleen, waarom niet? Je kunt ook een videootje huren, maar zo was en ben ik niet. Spanje heeft me veranderd in die zin dat ik me niet meer aan een plek, maar aan mensen hecht. Dat zie ik ook aan mijn aanstaande vrouw. Zij staat heel erg open voor nieuwe dingen.' Door het vuur Dat Van den Bergh naar Nederland terugkeerde, was puur toeval. 'Maar Utrecht was een goede keuze, want er gebeuren hier veel mooie dingen.' Zoals winnen van Ajax. 'De sfeer in de Galgenwaard kan behoorlijk intimiderend zijn en ons op fysieke kracht gerichte voetbal ligt Ajax niet.' Eén ding had Van den Bergh bij zijn komst naar Utrecht onderschat: zijn Amsterdamse afkomst. 'Er leven binnen de club en de stad Utrecht nogal wat negatieve gevoelens richting Ajax. Ze zien Ajax en Amsterdam als behoorlijk arrogant. Zo zien ze zichzelf niet, en dat is ook zo. En dan kom ik daar aan als Amsterdammer met een stevig accent en een Ajax-verle- den. Maar ja, ik kon mijn wieg niet verplaatsen en mijn verleden ook niet wegpoetsen. Wat moest ik doen? Ik ben gewoon mezelf gebleven en heb laten zien dat ik voor FC Utrecht door het vuur ga. Dat is me door mijn prestaties op het veld aardig gelukt. Het is de enige manier om te worden geaccepteerd.' Ooit hoopt Van den Bergh weer in het buitenland te kunnen spelen. 'Ik zou bijvoorbeeld op latere leeftijd eens willen meemaken hoe het voetbal in Amerika is, mede omdat ik veel van het land wil zien. Dan kan ik meteen uitvinden of ik er wil blijven wonen. Want als mijn keuze niet wordt bepaald door een voetbalcontract, is de kans dat ik in Nederland blijf bijzonder klein. Men hoort dit niet graag in de voetballerij, maar ik ben meer mens dan voetballer. Ik kan mijn ogen wel sluiten voor het Prado als ik in Madrid loop, maar ik kan er ook naar binnen gaan.' Marcelle van Hoof Toeschouwers: 10.349 Scheidsrechter: Hans Reygwart Scoreverloop: 3. Dejan Curovic 1-0 49. 62, 77. 90 MEI 2004 67

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 69