jony Ajax het idee hadden dat we het klusje wel even zouden klaren. Dat dat niet gebeurde, was ook de verdienste van Sparta, dat agressief en compact speelde. Al moet ik zeggen dat we op basis van de kansen wel verdienden te winnen.' Drie dagen later stond een uitduel tegen Vitesse op het programma en na de 2-0 over winning in Armhem kon Van 't Schip behalve over de punten eindelijk weer eens tevreden zijn over het veldspel van zijn ploeg. 'We speelden een van onze betere wedstrijden van de afgelopen tijd. Vitesse is een stugge ploeg. Bovendien hadden zij een aantal jon gens met veel eredivisie-ervaring opgesteld. De opbouw aan onze kant was echter goed en we speelden lekker van de goal af.' Genieten Jong Ajax putte moed en inspiratie uit de overwinning in Arnhem. Thuis tegen RKC toonde de ploeg zich als een waardige kam pioenskandidaat. Met doelpunten van Yakubu, Daniël de Ridder, Rasmus Lindgren (2x), Jason Culina en Michael Krohn-Dehli behaalden de Ajacieden de grootste overwinning van het seizoen: 6-0. 'We speelden geconcentreerd en alles lukte,' aldus Van 't Schip na afloop. 'Het gebeurt ons niet zo vaak dat we een snelle goal maken. Toch hadden we bij rust op een grotere voorsprong kunnen staan, want alleen al in de eerste elf minuten hadden we vier kansen waaruit we eigenlijk hadden moeten scoren. Na het eerste kwar tier zakte het wat in en werd de passing slordiger. De eerste paar wedstrijden na de win terstop gingen moeizaam, maar de laatste weken spelen we steeds beter. Vanavond heb ben we bij vlagen kunnen genieten. In het eerste en het laatste gedeelte hebben de jongens mooi voetbal laten zien. Het is ook gunstig dat we aan ons doelsaldo hebben gewerkt. Wie weet wordt dat belangrijk naarmate de competitie zijn ontknoping nadert.' In een onderling duel hielden Feyenoord en Heerenveen elkaar die avond in evenwicht waardoor Ajax na de winst de ranglijst aanvoerde. Een week later moest de koploper op bezoek bij hekkensluiter NAC Breda. Geen voetbal show dit keer, wel drie punten. De Amsterdammers kwamen zelfs op achterstand op een tot ieders verrassing overigens slecht veld. 'We hadden verwacht en erop gerekend dat we in het stadion zouden spelen,' aldus een verbaasde Van 't Schip. 'Daarentegen werd de wedstrijd op een hobbelig bijveld gehouden. Mede daarom wilde het niet echt lukken van avond.' Via treffers van Stanley Aboraa en Michael Kronh-Dehli (2x) boekten de Ajacieden alsnog een belangrijke 3-1 overwinning. Drama De goede reeks van de aspirant-kampioenen werd tegen Jong AZ bruut verstoord. In Alk maar kregen de Amsterdammers een flink pak slaag en doelman Stekelenburg moest maar liefst vijf doelpunten incasseren. Bij een 2-0 achterstand ging Ajax één op één spe len, waarmee AZ in de kaart gespeeld werd. 'Dat het 5-1 is geworden, is zonde voor het doelsaldo,' treurde trainer John van 't Schip na afloop. 'We wilden iets doen aan de 2-0 achterstand, dus moesten we risico's nemen. Wij hadden erg veel moeite met Huysegems en Wisse. De achterhoede was ook niet in goede doen en alle afvallende ballen waren voor AZ. Wel hebben we mazzel met de nederlaag van Feyenoord, onze concurrent en volgende tegenstan der.' Die tegenstander kwam op bezoek, op 15 april op de Toekomst. Maar wat een mooie lentevoetbalavond had moeten worden eindigde in een drama. Na de knappe 3-1 zege van Jong Ajax betraden toeschouwers het veld en belaagden zij de spelers en technische staf van Jong Feyenoord. Robin van Persie en Jorge Acuna waren er het slechtst aan toe. Laatstgenoemde moest zelfs een nacht in het ziekenhuis doorbrengen. John van 't Schip, die samen met Marco van Basten tijdens de ongeregeldheden als menselijk schild voor de Feyenoorders probeerde te fungeren, reageerde ont hutst en geschokt. 'Het is te gek voor woorden wat er gebeurd is.' Jong Ajax heeft met de overwinning op Feyenoord en met een thuiswedstrijd tegen Heerenveen voor de boeg dus een goede stap richting de titel gezet. Maar de gebeurtenissen op de Toekomst geven het eventu ele kampioenschap een zwarte rand. SvB MEI 2004 57

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 59