Aan kop van de ranglijst met een thuiswedstrijd tegen de directe concurrent SC Heerenveen nog voor de boeg: de ploeg van John van 't Schip en Marco van Basten maakt zich na een stroeve start in de competitie op voor een mooie finale. Maar de gebeurtenissen na afloop van Jong Ajax - Jong Feyenoord hebben een smet geworpen op een eventueel kampioenschap van de Beloften. Zege met zwarte rand Jong Ajax vervolgde zijn reeks wedstrijden begin maart in Enschede. De Amsterdammers kwamen echter niet verder dan een gelijkspel tegen FC Twente. En omdat ook Feyenoord niet wist te winnen, kregen Ajax en de Rotterdamse ploeg er met Heerenveen een con current in de titelrace bij. 'We ontmoeten de rivalen voor het kampioenschap allebei nog thuis, maar we moeten vermijden dat we over de eerstvol gende wedstrijden heen gaan kijken, 'aldus trainer Van 't Schip na afloop van de 1-1 tegen Jong Twente. Die volgende opponent was Willem II. Hoewel de coaches nog niet tevreden waren over het vertoonde spel, wisten de Aja- cieden de Tilburgers met 4-1 te verslaan. Steven Pienaar speelde na vijf maanden blessureleed weer eens een helft mee en de Zuid-Afrikaan kreeg als een van de weinige jon gens een positief oordeel van de trainer. 'De spelers twijfel den en keken elkaar voortdurend vragend aan. Verder speel den we in een te laag tempo. Toen het op een remise dreigde uit te lopen hebben we wat extra risico's genomen. Dat pakte gelukkig goed uit, want aan een gelijkspel hebben we in deze fase van de competitie niets,' zei Van 't Schip. als geheel dragen daaraan bij. 'We spelen dus voor de prijzen,' zegt Van 't Schip. 'Dat hoort bij Ajax, maar dat doen we vooral omdat we ook vol gend seizoen weer willen meemaken hoe het is om in de grote Amstel Cup te spelen. Dat is zo'n goede ervaring voor jonge spelers. Die kunnen dan eens proeven hoe het is om op dat niveau te spelen. Vorig jaar speelden we voor de Amstel Cup bij Excelsior met een heleboel A-junioren. Zij hebben daar veel ervaring opgedaan. Ze zullen dat niet zo snel vergeten. En ze zien meteen dat er heel wat werk te doen is om te slagen bij Ajax. Ook speelden we begin van dit seizoen tegen hoofdklasse-amateurs. Van die teams ondervind je ook meer tegenstand.' Op weg naar de finale van de Amstel Cup Belof ten troffen de Amsterdammers Jong Sparta. Een onbekende tegenstander, aangezien de Rotter dammers een klasse lager spelen dan de Ajacie- den. Die lagere klassering had de ploeg van Van 't Schip en Van Basten wellicht op het verkeerde been gezet. Jong Ajax had op de Toekomst een zondagsschot van Yakubu in de verlenging nodig om de Spartanen te verslaan. Uiteindelijk maakte Ryan Babel in de slotseconden nog 2-0. 'Het was meer spannend dan goed,' vond Van 't Schip. 'Met zoveel spelers van ons eerste elftal erbij - Anthony Obodai, Yakubu, Jelle van Damme, Daniël de Ridder, Steven Pienaar en Maarten Stekelenburg - hadden we gemakkelijker moeten winnen. Het leek alsof we Ervaring Het Beloftenelftal is het sluitstuk van de jeugdopleiding en de springplank naar Ajax 1 of een andere betaald-voetbalor ganisatie. In principe staat de individuele ontwikkeling van de speler op dit niveau voorop. Goede prestaties van het team 56 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 58