Jong Ajax Gelukkig gaat het nu beter met hem bij Austria Wien. Hij speelt regelmatig en vermaakt zich goed.' Vorig seizoen werd Jason Culina door Ajax uitgeleend aan De Graafschap. Het werd wederom een wisselvallig jaar, met als dieptepunten een 7-1 nederlaag in de Amsterdam ArenA en de uiteindelijke degradatie. 'De eerste tien tot vijftien wedstrijden speelde ik goed, ondanks het feit dat ik rechtsbuiten stond. Daarna werd het langzamerhand steeds minder, ledereen verloor meer en meer het vertrouwen en vanwege de dreigende degra datie nam de druk steeds meer toe. Doetinchem vond ik trouwens wel een leuke stad, maar ik had erg veel zin om terug te keren naar Amsterdam. Zeker toen ik hoorde wie de trainers van Jong Ajax zouden worden. Ze zijn een heel goed team. Van Basten en Van 't Schip vullen elkaar uitstekend aan.' Marco van Basten liet onlangs weten dat de Australische spits bij geen enkele eredivisie club zou misstaan, maar zaakwaarnemers Spren Lerby en Sjaak Swart hebben Culina nog niet blij kunnen maken met een concrete aanbieding. Ik heb op het moment nog geen idee welke kant het op gaat, maar ik sta open voor alle nieuwe uitdagingen. Het liefst blijf ik in Europa, maar als ik uiteindelijk terug moet naar Austalië aarzel ik niet. Het zou ook wel fijn zijn om weer dicht bij mijn familie en vrienden te zijn. In Australië wordt tegenwoordig fulltime professioneel gespeeld. Voetbal zit in de lift. Er is steeds meer geld mee gemoeid en er wordt steeds meer betaald voor televisierechten. De topteams zijn vergelijkbaar met teams als NAC en AZ hier. Maar de beste spelers vertrekken alle maal naar Europa.' Als hij alles overziet, kijkt de spits op zijn Ajax-periode terug als 'one big learning expe rience'. Culina: 'Heel veel ups en heel veel downs. Maar al met al ben ik toch trots dat ik kan zeggen dat ik bij een van de grootste clubs van de wereld heb gespeeld. Ik zou het heerlijk vinden om hier ooit terug te keren en het stadion aan mijn kinderen te laten zien. Of Terri en ik al plannen hebben in die richting? Nee, joh. We hebben nog veel te veel lol met zijn tweeën.' Jeroen Kleijne MEI 2004 55

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 57