'Ik denk nog weleens aan het moment van Vennegoor in de thuiswedstrijd tegen PSV. lis hij de 2-0 erin had geschoten was het seizoen denk ik anders verlopen' (Johnny Heitinga) 'Louis van taal zei dat we de Champions League kunnen winnen, lis ze'n man dat zegt. geeft je dat een geweldig gevoel' (Wesley Sneijder) schokschoudert meer dan hij normaal al doet. En Rafael van der Vaart? Hij lijkt op weg naar fitheid. Maar haalt hij NAC? En Zlatan Ibrahimovic? Haalt hij NAC? En Zdenek Grygera? Is het verantwoord hem na lange afwezigheid meteen op te stellen? Een seizoen is gevuld met dergelijke vragen maar wanneer je kampioen kunt worden tegen een club die er al twee keer voor zorgde dat je in het zand beet, dan weegt het weer een beetje zwaarder. De tribunes van het stadion houden de training van het eerste elftal gevan gen. Van der Vaart doet een tijdje mee en gaat daarna met conditietrainer René Wormhoudt verder aan het herstelwerk op het open trainingsveld. Haalt-ie het? In de kleedkamer lopen een paar fluisteraars. Wordt er toch over het kampioenschap gespro ken? Ja natuurlijk, ze zijn niet gek. Maar welke woorden er gefluisterd worden, dat is niet hoorbaar. Zaterdag 8 mei is in alles De Dag voor De Dag. Er wordt gefluisterd dat er weer in het stadion wordt getraind. Nee, deze keer niet, we zoeken het open veld op, morgen is de apotheose, dan moet het toneel weer iets bijzonders zijn. Wat hangt daar aan de binnenkant van de kleedkamerdeur? Dat is Het Programma. Het pro gramma 'In Geval Dat'. Met onder andere (even afkloppen): 16.00 uur Alleen bij 'kampioensscore': spelers die niet tot de achttien van de selectie behoren kleden zich om in Ajax-tenue 16.10 uur Spelers melden zich langs het veld 16.15 uur Uitreiking Canal+ Man van de Wedstrijd 16.20 uur Alle spelers en staf naar het podium, uitreiking Schaal 16.30 uur Teamfoto voor Ajax-bord 16.35 uur Ereronde en ophijsen kampioensbanier Het staat er, echt. Wanneer er niet gesproken wordt over een kampioenschap, dan wordt er in elk geval wel over gelezen. De teammanager neemt spelers apart en fluistert ze het pro gramma ook nog eens in. Verderop in de kleedkamer lispelt Wesley Sneijder iets over de zon dagavond. Waar gaat het over? Hé, wat is dat? Een bekend gezicht! Petri Pasanen is voor een weekendje Ajax uit Portsmouth overgekomen. Er wordt begroet, Petri is nog steeds één van ons en morgen is ie er ook bij. In het stadion. Het liefst zit hij dan op het bankje achter het doel, zoals hij vroeger bij een blessure ook wel deed. Lekker dicht op het veld. Dat gaan we regelen. Op het trainingsveld loopt, nee, huppelt Rafael van der Vaart. Hij gaat het redden dat is zeker. De training is al afgelopen wanneer hij nog steeds op het veld staat. Galasek zet de bal voor, Van der Vaart maakt af. Niet alle kracht verspillen, denkt Tonny Bruins Slot: 'Hei Tomas, hij moet morrege nog voetballuh hoor!' Dan dribbelt Raffa breed grijnzend het bruggetje over, de supporters tegemoet. Terwijl de grasmannen prachtige banen maaien in het stadiongras, wordt er geluncht en daar bij worden de achttien voor Ajax - NAC bekendgemaakt. Elders in het stadion heerst grote bedrijvigheid. Ballonnen worden opgehangen, brede linten hangen als reuzenguirlandes vanaf de tweede ring tot op het veld. Het stadion wordt klaarge- MEI 2004 33

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 33