Maandag 26 april - zondag 9 mei Ajax van dag tot dag Het trainersduo van Jong Ajax. Op de achtergrond leider Dick Schoenaker en Didi Longuet. Maandag 26 april Jan Wouters gaat als derde assistent-trainer met Oranje mee naar het EK in Portugal. Dinsdag 27 april Ajax en Feyenoord voeren een positief ge sprek en spreken nogmaals hun afschuw uit over de gebeurtenissen op de Toekomst. De partijen maken een aantal afspraken om te bewerkstelligen dat de Klassieker weer ge speeld kan worden in een positieve sfeer en dat jeugdvoetbal weer gerespecteerd wordt. Woensdag 28 april Ajax en Simon Tahamata bereiken overeen stemming over een tweejarig contract. Tahamata wordt per 1 juli toegevoegd aan de trainersstaf van de jeugdopleiding. De aanklager betaald voetbal van de KNVB doet Ajax naar aanleiding van de gebeurtenissen na afloop van Jong Ajax - Jong Feyenoord een schikkingsvoorstel van drie punten in mindering voor Jong Ajax en een boete van 15.000 euro voor de club. Ajax E1 wordt kampioen. Het Nederlands elftal wint de oefeninterland tegen Griekenland met 4-0. Johnny Heitinga scoort zijn eerste doelpunt voor Oranje. Roemenië, met Bogdan Lobont op doel, verslaat Duitsland met 5-1. Tomas Galasek verliest met Tsjechië verrassend met 1-0 van Japan. Wesley Sonck scoort voor België; de Belgen verliezen het duel tegen Turkije echter met 3-2. Het Zweden van Zlatan Ibrahimovic speelt met 2-2 gelijk tegen Portugal. Anthony Obodai is van de partij in de wedstrijd Ghana - Angola, die eindigt in een 1-1 stand. Zaterdag 1 mei Door met 5-2 te winnen van Feyenoord wordt Ajax A1 kampioen van de Shell Eredivisie. Zondag 2 mei Na een moeizame eerste helft (0-1) weet Ajax alsnog met 5-0 te winnen van FC Zwolle. Wesley Sonck schrijft drie van de vijf treffers op zijn naam. Maandag 3 mei Jong Ajax wint de wedstrijd tegen zijn directe concurrent in de strijd om de titel, SC Heerenveen, met 1-0. De Beloften mogen zich wegens de strafaanklacht van de open bare aanklager van de KNVB echter nog geen kampioen noemen. Dinsdag 4 mei Ajax gaat niet akkoord met het schikkings voorstel van de aanklager betaald voetbal van de KNVB. Jamal Akachar speelt vol gend seizoen bij Cambuur Leeuwarden. De aanvaller tekent een contract voor twee jaar. In het kort geding dat Hatem Trabelsi voert tegen Ajax inzake de eenzijdige optie in zijn contract, verklaart de rechter zich onbevoegd. De zaak zal nu, overeenkomstig de wens van Ajax, behandeld worden door de arbitragecommissie van de KNVB. Woensdag 5 mei Julien Escudé raakt op de training gebles seerd aan zijn linkerenkel. Michael Krohn- Dehli verruilt Ajax aan het eind van het seizoen voor RKC Waalwijk. De Deen tekent een contract voor twee jaar, mits hij de medische keuring goed doorstaat. Ajax en Ronald Koeman verklaren zeer ontstemd te zijn over het prematuur plaatsen van een interview met Voetbal International. Koeman en VI hadden afgesproken de tekst pas te plaatsen na het behalen van het kampioenschap. Ajax en de Koninklijke Grolsch BV verlengen hun sponsorovereen komst met één jaar. Donderdag 6 mei Zlatan Ibrahimovic wordt opgenomen in de Zweedse selectie voor het EK in Portugal. Onderzoek wijst uit dat Julien Escudé naar verwachting zes weken is uitgeschakeld wegens de blessure aan zijn enkel. Zondag 9 mei Ajax wint met 2-0 van NAC en is voor de 29ste keer landskampioen van Nederland. MEI 2004 25

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 25