Ajax van dag tot dag Suti^é Via een 'lucky' kopbal van Johnny Heitinga wint Ajax met 2-1 van FC Groningen. het Beloftenelftal verliest met 5-1 van Jong AZ. Ragnar Klavan uit Estland loopt een week stage bij het team van Danny Blind. Donderdag 8 april Stefano Seedorf tekent een contract voor driejaar bij FC Groningen. Vrijdag 9 april Op verzoek van Jari Litmanen besluit Ajax mee te werken aan een onmiddellijke beëin diging van zijn contract. Zondag 11 april Ajax doet zichzelf tekort in de Kuip. Het wordt 1-1 tegen Feyenoord in een wedstrijd die de Amsterdammers met grote cijfers hadden kunnen winnen. Dinsdag 13 april Ajax besluit de optie in het contract met Nicolae Mitea te lichten. De verbintenis met de Roemeen wordt hierdoor met twee jaar verlengd tot 1 juli 2007. Jari Litmanen tekent een contract voor één seizoen bij zijn oude club FC Lahti. Woensdag 14 april De spelers en het overige personeel van Ajax zijn op uitnodiging van ABN AMRO een dag te gast in de Efteling. Donderdag 15 april Op de Toekomst wint Jong Ajax met 3-1 van Jong Feyenoord. De zege krijgt een zwarte rand aangezien na afloop van de wedstrijd de spelers van Jong Feyenoord door toe schouwers worden belaagd. Ajax laat weten de gebeurtenissen ten zeerste te betreuren. Vrijdag 16 april John O'Brien verlengt zijn overeenkomst met Ajax en staat nu tot 30 juni 2005 onder contract bij de club. Naar aanleiding van de ongeregeldheden op de Toekomst besluit de KNVB de organisatie van de finale om de Amstel Cup voor Beloftenteams tussen Ajax en Feyenoord op te schorten. Loco-burge- meesteer Mark van der Horst besluit dat een eventuele huldiging van Ajax op zondag 18 april niet door gaat. Zaterdag 17 april De F1 van Ajax wordt kampioen. Zondag 18 april Voor het eerst dit seizoen weet Ajax een thuiswedstrijd niet te winnen. In de ArenA spelen de Ajacieden met 1-1 gelijk tegen RBC Roosendaal. Voorafgaand aan het duel spreekt Ronald Koeman geflankeerd door Arie van Eijden en John Jaakke het publiek toe om namens de club excuses aan te bie den aan de spelers van Feyenoord. Maandag 19 april Jong Ajax speelt met 0-0 gelijk tegen Jong Volendam. Woensdag 21 april Ajax verlengt de sponsorovereenkomst met Fiat Auto Nederland BV met één jaar. De benefietwedstrijd voor de slachtoffers van de aardbeving in Marokko wordt door de Marocprofs (met Nourdin Boukhari en Jamal Akachar) met 3-2 van Ajax gewonnen. Donderdag 22 april Burgemeester Job Cohen maakt op een persconferentie bekend toch akkoord te gaan met een huldiging van Ajax op het Leidseplein. Vrijdag 23 april Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder en Johnny Heitinga worden opgeroepen voor de oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Griekenland. Nigel de Jong, die wel in de voorselectie zat, mag zich melden bij Jong Oranje. Zondag 25 april In Nijmegen speelt Ajax met 0-0 gelijk tegen MEI 2004 23

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 23