Maandag 8 maart - zondag 25 april Ajax D2 viert het kampioenschap. Maandag 8 maart Bobby Haarms wordt op zijn 70ste verjaar dag door wethouder Hannah Belliot benoemd tot 'levend monument'. Jong Ajax speelt in Enschede met 1-1 gelijk tegen Jong FC Twente. Dinsdag 9 maart De selectie geniet van een 'teambuilding dag' in een voetvolley-centrum in Aalsmeer. Donderdag 11 maart In Tilburg wint Jong Ajax met 4-1 van Jong Willem II. Steven Pienaar speelt na vijf maanden blessureleed een helft mee. Vrijdag 12 maart Johnny Heitinga wordt ambassadeur van de Bart Foundation, een stichting die jonge mensen met een ingrijpende ziekte de kans geeft hun ambitie waar te maken. Zondag 14 maart In de Amsterdam ArenA wint Ajax met 4-2 van Roda JC. Zlatan Ibrahimovic en Steven Pienaar maken hun rentree. Maandag 15 maart Jong Ajax heeft een verlenging nodig om zich te plaatsen voor de finale van de beker competitie voor Beloftenelftallen. Via een zondagsschot van Yakubu en een treffer van Ryan Babel wint de ploeg van John van 't Schip en Marco van Basten op de Toekomst met 2-0 van Jong Sparta. Dinsdag 16 maart Ajax besluit de optie in het contract van Stefano Seedorf niet te lichten. Hierdoor is de bij NAC Breda spelende Ajacied na afloop van dit seizoen transfervrij. Jari Litmanen raakt tijdens een training met de reserves geblesseerd aan zijn enkel. Donderdag 18 maart Ajax presenteert de halfjaarcijfers. De club maakt bekend dat het over de eerste zes maanden van het boekjaar 2003-2004 een netto winst van 17,6 miljoen euro heeft gemaakt. Voor het gehele boekjaar ver wacht Ajax zowel een positief operationeel resultaat als een totale netto winst. Onderzoek in het ziekenhuis wijst uit dat Jari Litmanen geen scheurtje in het bot van zijn enkelgewricht heeft opgelopen, maar een blessure aan zijn enkelband. Het herstel zal vier tot zes weken duren. In Arnhem wint Jong Ajax met 2-0 van Jong Vitesse. Zondag 21 maart Ajax vergroot het gat met PSV, dat gelijk speelde tegen NAC, tot elf punten door in de ArenA met 5-0 van Vitesse te winnen. Maandag 22 maart Op de Toekomst verslaat Jong Ajax Jong RKC met 6-0, waardoor het aan kop van de ranglijst van de Beloftencompetitie komt te staan. Woensdag 24 maart Ajax en Marco van Basten bereiken overeen stemming over een contractverlenging van één jaar. De trainer is hierdoor tot 1 juli 2005 aan de club verbonden. Van Basten zal net als dit seizoen de volgende jaargang samen met John van 't Schip het Beloften- elftal coachen. Donderdag 25 maart De club spreekt het vertrouwen uit in een aantal leden van de technische staf. Tonny Bruins Slot, Wil Coort en René Wormhoudt verlengen hun contract met twee jaar, waar door zij tot 1 juli 2006 aan Ajax verbonden zijn. Vrijdag 26 maart Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Johnny Heitinga en Nigel de Jong worden door bondscoach Dick Advocaat opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal voor de oefeninterland tegen Frankrijk. Zondag 28 maart In Alkmaar speelt Ajax met 1-1 gelijk tegen AZ. Omdat PSV verliest loopt de ploeg van Ronald Koeman toch verder uit op de Eindhovenaren; het verschil op de ranglijst is 12 punten. Maandag 29 maart Ajax besluit het contract met Jari Litmanen niet te verlengen. De overeenkomst met de Fin loopt aan het eind van het seizoen af. Jong Ajax wint in Breda met 3-1 van Jong NAC. Dinsdag 30 maart In Volendam spelen verscheidene Ajacieden en oud-Ajacieden een wedstrijd op een door Volendam United georganiseerde benefiet avond voor de slachtoffers van de café brand. Woensdag 31 maart Het Nederlands elftal speelt met 0-0 gelijk tegen Frankrijk. Nigel de Jong maakt zijn debuut en is daarmee de honderdste Ajacied in Oranje. Finland wint een oefenduel tegen Malta met 2-1. Jari Litmanen scoort het tweede Finse doelpunt. Zlatan Ibrahimovic maakt de enige treffer in de wedstrijd Zweden - Engeland (1-0). Tsjechië, met Toams Galasek in de basis, gaat met 2-1 onderuit tegen Ierland. Duitsland - België eindigt in een 3-0 stand. Jelle van Damme speelt een uur mee. Donderdag 1 april In het kader van de viering van 50 jaar betaald voetbal wordt Michael van Praag genomineerd voor de titel 'Bestuurder van de gouden voetbaljaren'. De winnaar wordt bekendgemaakt op 7 augustus. Vrijdag 2 april Ajax verleent zijn medewerking aan de over gang van José Valencia naar NEC. In goed overleg wordt besloten dat het contract met Valencia, dat tot 30 juni 2005 liep, op 30 juni 2004 wordt ontbonden. Zaterdag 3 april De D1 en D2 van Ajax worden kampioen. Zondag 4 april Via een 'lucky' goal van Johnny Heitinga wint Ajax met 2-1 van FC Groningen. Maandag 5 april Jong Ajax krijgt in Alkmaar een pak slaag; 22 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 22