ontractencarroussel oewel John O'Brien de afgelopen jaren veelvuldig kampte et blessures heeft Ajax vertrouwen in de Amerikaan; de lub heeft het contract met de speler verlengd. De 26-jarige iddenvelder, die tevens in de verdediging uit de voeten kan, taat nu tot en met 30 juni 2005 bij Ajax onder contract, e club heeft tevens het vertrouwen uitgesproken in een antal leden van de technische staf. Tonny Bruins Slot, Wil Coort en René Wormhoudt hebben hun contract met twee jaar verlengd, waardoor zij tot 1 juli 2006 aan Ajax verbonden zijn. Marco van Basten en Ajax bereikten overeenstemming over een contractverlenging van één jaar. Van Basten zal net als dit seizoen de volgende jaargang samen met John van 't Schip het Beloftenelftal trainen. De technische staf van de jeugdopleiding wordt per 1 juli 2004 versterkt met Simon Tahamata. De oud-speler van Ajax tekende een contract voor twee jaar. De club heeft besloten de optie in het contract met Nicolae Mitea te lichten. Hiermee is de verbintenis met de Roemeen met twee jaar verlengd en loopt de overeenkomst nu tot 1 juli 2007. De optie in het contract met Stefano Seedorf is niet gelicht. Seedorf, dit seizoen verhuurd aan NAC Breda, heeft inmid dels een nieuwe club gevonden: hij tekende een overeen komst voor drie jaar bij FC Groningen. Ook de transfervrije Jamal Akachar en Michael Krohn-Dehli verlaten de Amsterdamse club. Akachar kwam een tweejarig contract bij Cambuur Leeuwarden overeen, Michael Krohn- Dehli zal volgend seizoen uitkomen voor RKC Waalwijk, mits de Deen de medische keuring goed doorstaat. Ajax heeft zijn medewerking verleend aan de overgang van José Valencia naar NEC. In goed overleg is besloten dat het contract met Valencia, dat tot 30 juni 2005 liep, op 30 juni 2004 zal worden ontbonden. Op 21 april zorgde een bonte verzameling Marokkaanse professionals, onder wie de in de tweede helft ingevallen Nourdtn Boukhan en Jamal Akachar, tijdens een benefietwedstrijd voor de slachtoffers van de aardbeving in Marokko voor een spectaculair voetbalfestijn. De ploeg van gelegenheidscoach Martin Jol overtrof de Ajacieden met trucjes en technische hoogstandjes en wist het vriendschappelijke duel met 3-2 te winnen. De victorie van de Marocprofs werd door de bijna 20.000 voornamelijk Marokkaanse toeschouwers gevierd alsof het de WK-titel betrof. De opbrengst van de avond, meer dan 200.000 euro, komt geheel ten goede aan de slachtoffers van de aardbeving. MEI 2004 17

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 17