Haarms levend monument Ajax boekt zeer goed halfjaarresultaat Trots en schaamte Van Ajax van Eijden Nog steeds voelen wij ons zeer beschaamd over wat er op 15 april op de Toekomst gebeurd is tijdens en vooral na afloop van de wedstrijd tussen Jong Ajax en Jong Feyenoord. Deze onverkwikkelijke gebeur tenissen lijken wellicht door het kampioenschap van ons eerste elftal wat naar de achtergrond geschoven te zijn, maar neemt u van mij aan dat dat binnen de Ajax-gelederen geenszins het geval is. Aan de betreffende wedstrijd is het gebruikelijke overleg met alle betrokkenen voorafgegaan. Met de wetenschap dat de onderlinge wedstrijden tussen Ajax en Feyenoord altijd een extra spanningsele ment oproepen (hoewel van rivaliserende supporters in dit geval geen sprake was), was de inzet van politie en stewards aanmerkelijk hoger. Echter, ondanks de 3-1 overwinning liep het direct na het laatste fluit signaal toch helemaal mis. Door wat er gebeurde, werden wij eigenlijk volkomen overvallen. Was dat naïef? Achteraf kun je zeggen: ja. Mensen die daar niets te zoeken hadden, stroomden het veld op. Spe lers en trainers van Feyenoord waren het doelwit en moesten door onze spelers en trainers beschermd worden. Er vielen klappen, er ontstond 'verkeerschaos', het was een tafereel waar wij ons diep, diep voor schamen. Wij hebben reeds eerder onze spijt betuigd aan de mensen van Feyenoord en ik kan die spijtbetuiging hier alleen maar herhalen. Met elkaar zullen wij er alles aan moeten doen om op een gestructureerde manier de ongezonde rivaliteit tussen bepaalde groeperingen tot normale proporties terug te brengen. Ons beleid is er altijd op gericht geweest dat de Toekomst een laag drempelig sportcomplex behoort te zijn, waar iedereen, van jong tot oud, onze jeugdopleiding in ogenschouw kan nemen. Waar mensen die om welke reden dan ook niet in de gelegenheid zijn om Ajax in de ArenA te zien voetballen, toch naar Ajax-elftallen kunnen komen kij ken. Dit beleid zetten wij onverminderd voort, maar naar aanleiding van 15 april lijkt de conclusie onvermijdelijk dat niet iedere wedstrijd van Jong Ajax meer op de Toekomst georganiseerd kan worden. Het gebeurde heeft een smet geworpen op het lang verwachte kam pioenschap dat wij dan uiteindelijk na de wedstrijd tegen NAC Breda behaald hebben. Desalniettemin zijn wij met z'n allen trots op de 29ste titel van AFC Ajax. De felicitaties gaan in de eerste plaats uit naar Ronald Koeman, zijn staf en de spelers. Daarnaast mag iedereen die de ploeg op welke wijze dan ook gesteund heeft, in de organisatie of op de tribune, delen in de trots. Kampioen word je immers met elkaar. Sportief gezien is natuurlijk niet alles dit seizoen van een leien dakje gegaan. Na de voorronde Champions League tegen Grazer AK werd Ajax in de laatste wedstrijd van de groepsfase uitgeschakeld door Club Brugge. Acht dagen later werd Ajax ook in het Amstel-Cuptoer- nooi uitgeschakeld. In december verloren we dus op twee fronten en dat komt bij een club als Ajax hard aan. Uiteindelijk trokken we in de competitie echter aan het langste eind. Misschien was het voetbal niet altijd even sprankelend, maar Ajax bleek wel overtuigend de sterkste ploeg van Nederland. Voor volgend seizoen hopen we deze selectie bij elkaar te kunnen houden, maar laten we hierin vooral nuchter zijn: in de zomer zal er ongetwijfeld aan enkele spelers getrokken worden. De verleiding van het buitenland is nu eenmaal groot. Gelukkig kunnen we er alle ver trouwen in hebben dat de scouting en de technisch directeur zorg zul len dragen voor adequate vervangingen. Hun voorbereidende werk is in volle gang. Helaas hebben wij, op zijn eigen verzoek, eerder afscheid moeten nemen van Jari Litmanen. Jari werd dit seizoen achtervolgd door blessurepech en heeft daardoor niet kunnen brengen wat hij gehoopt had. Wij wensen Jari, een echte Ajacied, veel succes bij Lahti. Hopelijk zullen onze wegen zich in de toekomst wederom kruisen. Het vorige nummer van Ajax Magazine verscheen op Ajax' 104de ver jaardag. Diezelfde dag maakte Ajax de cijfers over de eerste zes maanden van het boekjaar 2003-2004 bekend. Deze cijfers, waarin de transferresultaten van Chivu, Mido en Van der Meyde verwerkt zijn, lieten zien dat Ajax met een netto winst van 17,6 miljoen euro een zeer goed halfjaarresultaat geboekt heeft. Voor het gehele boekjaar verwacht Ajax zowel een positief operationeel resultaat als een totale netto winst. Ook dat is voorwaar een prestatie om trots op te zijn. Arie van Eijden Tijdens de uitzending van het AT5-programma FC Godenzonen ter ere van zijn 70ste verjaardag werd Bobby Haarms op 8 maart verrast door wethouder Hannah Belliot. De wethouder voor Zorg, Cultuur, Lokale Media en Monumenten noemde Haarms een levend voorbeeld van het sportief erfgoed van Amsterdam en overhandigde de 'Goede beul' onder andere een schildje, waarop staat dat hij 'levend monument' van de stad Amsterdam is. 'Omdat hij zo bijzonder is voor de stad en zo bijzonder voor Ajax,' aldus Belliot. De oud-speler en -trainer, erelid en huidige 'grasmeester' van de club is de eerste Amsterdammer met deze titel. hieimmumm WiMi& doek Bob Haarms AFC Ajax heeft over de eerste zes maanden van het boekjaar 2003/2004 een netto winst van 17,6 miljoen euro geboekt. Transferresultaten en opbrengsten uit het meespelen in de UEFA Champions League zorgden ervoor dat het vergelijkbaar resultaat over het eerste halfjaar van het vorig boekjaar verbeterde met 18,4 miljoen euro. Na toevoeging van het resultaat aan het groepsvermogen is dit toegenomen met 27,7% tot 81,2 miljoen euro. Het operationele resultaat is belangrijk verbeterd met €1,2 miljoen ten opzichte van het voorgaande jaar. De netto-omzet is gestegen van €38,6 miljoen naar €39,4 miljoen. De totale bedrijfskosten zijn met €0,4 miljoen gedaald van €31,5 miljoen naar €31,1 miljoen. De afschrijvingen op vergoedingssommen zijn gedaald met €0,9 miljoen van €8,9 miljoen naar€8,0 miljoen, ofwel met 10,6%. Het resultaat vergoedingssommen bedraagt €23,7 miljoen positief. Dit is €23,2 miljoen meer dan over het eerste halfjaar van 2002/2003, veroorzaakt door de transferresultaten van Cristian Chivu, Mido en Andy van der Meyde. De belastinglast op het positieve resultaat uit gewone bedrijfsuitoefening bedraagt €8,1 miljoen. Het buitengewoon resultaat na belastingen van €1,4 miljoen vloeit voort uit de vrijval van de voorziening ten behoeve van het afstoten van de Belgische deelne ming. Voor het gehele boekjaar verwacht Ajax zowel een positief operationeel resultaat als een totale netto winst. 16 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 16