Ajax compleet Holland Casino Eredivisie ibaar zijn! m Soetaers 1-2 (1-0) Roda JC: Vladan Kujovic; Ger Senden, Roel Brouwers, Mark Luijpers, Predraq Filipovic; Sergio (76. Cristiano), Gregoor van Dijk, Sven Vandenbroeck, Kevin van Dessel; Arouna Kone, Yannis Anastasiou Coach: Wiljan Vloet Ajax: Bogdan Lobont; Zdenek Grygera (43. Nigel de Jong), Johnny Heitinga, Julien Escudé, John O'Brien; Tomas Galasek, Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder; Victor Sikora (73. Daniël de Ridder), Wesley Sonck, Tom Soe taers (67. Nicolae Mitea) Holland Casino Eredivisie 1-0 Ajax: Maarten Stekelenburg; Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Julien Escudé, John O'Brien; Tomas Galasek (72. Abubakari Yakubu), Wesley Sonck, Wesley Sneijder; Daniël de Ridder, Rafael van der Vaart (c) (81. Nicolae Mitea), Victor Sikora (63. Tom de Mul) Nee: Dennis Gentenaar; Rob Wielaert (c), Peter Wisgerhof, Jeffrey Leiwakabessy, Arjan Ebbinge; Resit Schuurman, Pascal Heije, Björn van der Doelen, Jarda Simr; Frank Demouge (75. Patrick Ax), Andrzej Niedzielan (65. Fabian de Freitas) woensdag 21 januari 2004 - Parkstad Limburg Stadion -18.122 Scheidsrechter: Dick Jol O A? Scoreverloop: 14. Yannis Anastasiou 1-0,48. Victor Sikora 1-1,62. Tom Soetaers 1-2 Niet ingezet: Taylan Aydogan, Eric Addo, Humph rey Rudge, Fatih Sonkaya, Ivan Vicelich, Jerome Colinet Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Sander Boschker, Jason Culina, Tho mas Vermaelen, Abubakari Yakubu Bijzonderheden: Tijdens zijn nieuwjaarsrede steekt cabaretier Freek de Jonge de draak met buiten spelers Victor Sikora en Tom Soetaers. In het duel met Roda JC zorgen zij echter dat Ajax drie punten afstand houdt met PSV. Voor het eerst in jaren winnen de Amsterdammers in Kerkrade. Daar ziet het in de eerste helft niet naar uit. Roda JC komt al snel op voorsprong nadat de Griekse spits Anastasiou profiteert van balverlies van Wesley Sonck. Diens collega Zlatan Ibrahimovic blijkt zodanig geblesseerd dat een operatie noodzakelijk is; de Zweedse spits zal zo'n twee maanden niet mee kunnen doen. In de tweede helft recht Ajax echter de rug en via fraaie treffers van vleugelspitsen Sikora en Soetaers bui gen de Amsterdammers de wedstrijd om. Beide doelpuntenmakers worden in de tweede helft vervan gen, Nicolae Mitea komt voor de aangeslagen Soetaers in het veld en Daniël de Ridder vervangt Sikora. Voor de voormalig Jong-Ajaxspeler betekent het zijn debuut in het eerste elftal van Ajax. Met een fan tastische passeerbeweging laat de 'gymnasiast' zien een grote belofte voor de toekomst te zijn; helaas smoort zijn doelpoging in de handen van keeper Kujovic. Roda JC dringt in het vervolg van het duel nog aan, maar Ajax houdt het hoofd boven water. zondag 25 januari 2004 - Amsterdam ArenA - 49.018 Scheidsrechter: Jack van Huiten (0-0) Scoreverloop: 61. Wesley Sonck 1-0 Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Sander Boschker, Jason Culina, Thomas Vermaelen, Ryan Babel Coach: Johan Neeskens Niet ingezet: René van Rijswijk, Dejan Govedarica, Zico Tumba, Mark Otten, Albert van der Sleen Bijzonderheden: De Ajax-selectie is voor dit duel door de vele blessures en de afwezigheid van Max well en Trabelsi wel erg jong. Omdat Tom Soetaers ook is afgevallen met een enkelkwetsuur mag Daniël de Ridder zijn debuut in de basis maken voor het eigen thuispubliek. Dat gaat de jonge speler goed af en hij wordt uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd. Niet alleen De Ridder zet in dit eerste thuisduel na de winterstop zijn eerste stappen in de ArenA, ook de 17-jarige Tom de Mul mag voor het eerst rui ken aan het grote werk; de jonge Belg maakt zijn debuut in Ajax 1. Spits Ryan Babel, net overgeheveld van de A1 naar Jong Ajax, zit zelfs op de bank. Omdat Rafael van der Vaart al twee dagen met koorts kampt, maar wel inzetbaar is, staat hij in de spits. De fysiek sterkere Wesley Sonck mag daardoor 'op tien' zijn waarde bewijzen. De Belg speelt niet goed, maar scoort wel. Zo wordt het zeer defensieve NEC pas in de 62ste minuut - na overigens een zeer fraaie aanval- op achterstand gezet. Ook na de goal is het spel niet van een hoog niveau; de jonkies laten tot genoegen van Ronald Koeman echter een goede indruk achter. Ajacied van de wedstrijd: Daniël de Ridder FEBRUARI 2004 93

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 95