Ajax compleet Amstel Cup, 1/8 finale 0-1 (0-0) NAC Ajax: Bogdan Lobont; Zdenek Grygera (60 Abubakari Yakubu), Johnny Heitinga, Julien Escudé (76. Victor Sikora); Nigel de Jong, Anthony Obodai (51. Rafael van der Vaart), Wesley Sneijder, Maxwell; Wesley Sonck, Zlatan Ibrahimovic Nicolae Mitea Coach: Ronald Koeman NAC brodai Arno van Zwam; Pieter Col- len, Rob Penders Mark Schenning (63. Benny Kerstens), Adnan Bakarat; Stefano Seedorf, Anouar Diba (89. Henk Vos), Arne Slot; Ali Bous saboun (81. Ronny Stam), Orlando Engelaar, Nourdin Boukhari Coach: Ton Lokhoff Holland Casino Eredivisie 2-0 (1-0) FC Twente: Cees Paauwe; Chris van der Weerden Patrick Pothuizen (68. Mohammed Allach), Sjaak Polak, Ramon Zomer, Jeroen Heubach; Adil Ramzi (76. Bas Sibum), Peter Niemeyer, Goergi Gakhokidze; Collins John, Blaise N'Kufo (90. Kim Christensen) Ajax: Bogdan Lobont; Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Julien Escudé, Jelle van Damme; Wes ley Sneijder, Abubakari Yakubu (51. Nicolae Mitea), Maxwell (64. Jari Litmanen); Wesley Sonck, Rafael van der Vaart Victor Sikora (64. Jason Culina) woensdag 17 december 2003 - Amsterdam ArenA -19.910 Scheidsrechter: Peter Oskam Scoreverloop: 54. Ali Boussaboun 0-1 Niet ingezet: Jelle van Damme, Jari Litmanen, Sander Boschker Niet ingezet: Gino Coutinho, Marcel Koning, Lavi Risamasu, Rob Haemhouts Bijzonderheden: Ronald Koeman laat in het Amstel-Cupduel tegen NAC Breda zijn formatie beginnen met een versterkt middenveld en slechts drie verdedigers. Het levert Ajax een serie kansen op, maar ook NAC is voortdurend gevaarlijk omdat Ajax bij balverlies slecht omschakelt. Dat het bij rust nog 0-0 is, mogen beide teams zichzelf aanrekenen; er zijn kansen te over. In de tweede helft zet Koeman het om en speelt Ajax met vier verdedigers. Anthony Obodai, Nicolae Mitea en Wesley Sonck zijn allen dicht bij een treffer, maar zij vinden de uitblinkende NAC-doelman Arno van Zwam op hun weg. De Braban ders gaan beter met hun kansen om. Ali Boussabon krijgt van Ajax-huurling Stefano Seedorf de bal en verschalkt Bogdan Lobont met een hard schot. Ajax dringt aan, met als invaller de niet geheel fitte Rafael van der Vaart, alleen komt de ploeg deze woensdag niet tot scoren, hoeveel kansen de Amster dammers ook krijgen. Zdenek Grygera valt uit met een dijbeenblessure. De nederlaag tegen NAC (het tweede verlies tegen de club uit Breda dit seizoen) betekent na de Europese exit voor Ajax de tweede uitschakeling in acht dagen. De ploeg lijkt de mentale tik die de nederlaag tegen Club Brugge met zich meebracht, nog niet verwerkt te hebben. Ajacied van de wedstrijd: Wesley Sneijder zondag 21 december 2003 - Arke Stadion, Enschede -13.250 Scheidsrechter: Roelof Luinge Scoreverloop: 38. Blaise N'Kufo 1-0,60. Blaise N'Kufo 2-0 Coach: René Vandereycken Niet ingezet: Jeffrey de Visscher, Nelson Goncal- ves da Costa, Jelle ten Rouwelaar Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Sander Boschker, Anthony Obodai, Thomas Vermaelen Bijzonderheden: In een koud en nat Arke Stadion verzuimt Ajax de eerste seizoenshelft met een overwinning af te sluiten. Nadat de ploeg vier dagen eerder door NAC uit de Amstel Cup is gegooid, lukt het ook in Enschede niet. Ajax begint goed en Maxwell, in zijn honderdste officiële wedstrijd voor Ajax door Ronald Koeman verrassend als middenvelder opgesteld, is dicht bij een treffer. Maar plotseling valt het doelpunt aan de andere kant. Een voorzet van Ramzi belandt, gedragen door de felle wind, zomaar voor de voeten van Twente-spits Blaise N'Kufo, die Bogdan Lobont kansloos laat. In de tweede helft moet Ajax komen, maar er lukt weinig meer bij de Amsterdammers. N'Kufo slaat opnieuw toe. Uit een eigenlijk onmogelijke hoek zorgt hij voor de 2-0. Een tegentreffer van Nicolae Mitea wordt afge keurd wegens buitenspel. Omdat Koeman maar veertien fitte eerste-elftalspelers tot zijn beschikking heeft mag Australiër Jason Culina uit Jong Ajax zijn debuut in de hoofdmacht maken. Het helpt niet, Ajax verliest, maar is toch herfstkampioen doordat PSV ook punten laat liggen. FEBRUARI 2004

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 93