UEFA Champions League, eerste ronde 2-1 Holland Casino Eredivisie 1-0 dinsdag 9 december 2003 - Jan Breydel Stadion, Brugge -28.041 Scheidsrechter: Domenico Messina (Italië) (M) Scoreverloop: 27. Rune Lange 1-0,42. Wesley Sonck 1-1 (pen), 84. Bengt Saeternes 2-1 Club Bugge KVl Dany Verlinden Olivier de Cock, Timmy Simons, David Rozehnal (79. Tim Smolders), Peter van der Heyden; Phi lippe Clement, Gert Verheyen, Gaëtan Engle- bert, Nastja Ceh; Sandy Martens (89. Hans Corne lls), Rune Lange (66. Bengt Saeternes) Coach: Trond Sollied Niet ingezet: Tomislav Butina, Ivan Gvozdenovic, Birger Maertens, Kevin Roelandts Aj0X1 Bogdan Lobont; Zdenek Grygera (85. Jelle van Damme), Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell; Nigel de Jong, Rafael van der Vaart Wesley Sneijder; Wesley Sonck, Zlatan Ibrahimovic (72. Jari Litmanen), Nicolae Mitea (79. Tom Soetaers) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Petri Pasa- nen, Wamberto, Anthony Obodai Bijzonderheden: Na het verlies thuis tegen AC Milan moeten de Ajacieden aan de bak in België. Maar de goede aanvallende bedoelingen ten spijt wordt de ploeg in de eerste helft overrompeld door Club Brugge. Het is slechts te danken aan het feit dat het bij de Brugge-spitsen in het begin aan scherpte ontbreekt dat doelman Bogdan Lobont pas in de 27ste minuut gepasseerd wordt. Lobont beoordeelt een voorzet niet goed en komt te ver uit zijn doel, waardoor Rune de Lange de bal in het net kan kop pen, 1-0. De afwezigheid van Tomas Galasek weegt zwaar. De jonkies van het jongste elftal in de Cham pions League ooit kunnen het tegen Brugge nog niet alleen af. Nog even krijgen de Ajacieden hoop, als een handsbal van Van der Heyden goed gezien wordt door scheidsrechter Messina, die een penalty toe kent. Wesley Sonck schiet de strafschop koelbloedig binnen, 1-1. Maar de hoop is ijdel, want ook in de tweede helft komt Ajax er weinig aan te pas. Door het steeds slechter wordende veld kan Ajax ook nu niet tot combinatievoetbal komen. De mokerslag van de avond wordt uiteindelijk uitgedeeld door inval ler Bengt Saeternes. De Noor pikt de bal op na een mislukte actie van Maxwell; weer zit Lobont er niet goed bij, 2-1. Door de nederlaag, en omdat Celta in de andere poulewedstrijd wint van AC Milan, is Ajax uitgespeeld in Europa. zondag 14 december 2003 - Amsterdam ArenA - 46.972 Scheidsrechter: Dick Jol (0-0) Scoreverloop: 76. Rafael van der Vaart 1-0 Ajax: Bogdan Lobont; Zdenek Grygera, Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell; Nigel de Jong, Anthony Obodai, Wesley Sneijder; Wesley Sonck (77. Jari Litmanen), Rafael van der Vaart (87. Jelle van Damme), Nicolae Mitea (46. Zla tan Ibrahimovic) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Victor Sikora, Maarten Stekelen burg, Abubakari Yakubu, Jason Culina FC Utrecht: René Ponk Michael Lamey, Sander Keller, Patrick Zwaanswijk, Etienne Shew-Atjon; Jean Paul de Jong (87. Donny de Groot), Stefaan Tanghe, Pascal Bos- schaart; Toshiya Fujita (60. Joost Broerse), Hans van de Haar, Dave van den Bergh Coach: Foeke Booy Niet ingezet: Joost Teroi, Bas van den Brink, Sandro Calabro, Ricky Kruys, Edson Braafheid Bijzonderheden: Na de domper van de uitschakeling op Europees niveau is het voor Ajax zaak geen punten te verspelen tegen FC Utrecht in het kader van de strijd om het landskampioenschap. De Ajacie den proberen de ploeg van Foeke Booy onder druk te zetten, maar het spel van de Amsterdammers is in de eerste helft te gezapig en de balcirculatie in de ploeg is veel te laag. Na rust zet Koeman een extra man op het middenveld en moet Zlatan Ibrahimovic - wegens pijntjes uit voorzorg op de bank gehouden - alsnog aan de bak. De omzetting zorgt voor meer aanvallende impulsen en Ajax wordt gevaarlijker. De mogelijkheden om te scoren blijven echter schaars en scheidsrechter Jol verzuimt Wesley Sonck een strafschop toe te kennen. Maar na een snelle spelhervatting van Maxwell en een goede loopactie daarna van Rafael van der Vaart is de Utrecht-defensie alsnog gebroken, waardoor de Ajax-aanvoerder een kwartier voor tijd de treffer kan binnentikken. Vlak na de goal heeft Broerse de kans om gelijk te maken, maar tot opluchting van de Ajacieden steekt Lobont in een betere vorm dan tegen Brugge en pareert hij de inzet met een geweldige reflex. Ajacied van de wedstrijd: Zlatan ibrahimovic 90 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 92