Arie Haan Op de voorlaatste speeldag van het seizoen 1969-1970 werd Ajax kampioen door een 8-0 overwinning op het reeds gedegradeerde SVV. De slotwedstrijd van de competitie, op 24 mei uit tegen ADO, gebruikte trainer Rinus Michels voor een paar experimenten in de opstelling. George van Bockel speelde als invaller voor Sjaak Swart zijn eerste (en enige) wedstrijd in Ajax 1, terwijl B-selectant Arie Haan voor het eerst in de basis aantrad. Haan sloeg in de tweede helft met een kopbal Haagse hoop op Europees voetbal de bodem in (1-1) door Ajax' honderdste en laatste doelpunt van het seizoen te maken. Gerrie Mühren Landskampioen Ajax had op de slotdag van de competitie 1971-1972 in de wedstrijd tegen het al gedegradeerde Vitesse een tweeledig doel: een waardig afscheid voor de vertrekkende Dick van Dijk en het maken van de honderdste com petitietreffer. Hoewel voor dat laatste het toch aanzienlijke aantal van acht doelpunten noodza kelijk was, slaagde Ajax ruimschoots in de opzet. Na goals van Neeskens (2), Cruijff (3) en Van Dijk (2) bracht Gerrie Mühren (op de foto scorend tegen FC Utrecht op 23 mei 1971) de stand op 8-0. De vijfde 100ste van Ajax in de eredivisie werd met een langdurig applaus begroet. Dat werd ook, bij een 9-0 stand (doel punt Hulshoff), het ene tegendoelpunt van de arme Arnhemmers, met wie het publiek zo langzamerhand medelijden begon te krijgen. Ajax denderde echter (weer Cruijff, Van Dijk en Neeskens) meedogenloos door tot wat nog steeds de grootste eredivisie-overwinning ooit is: 12-1. wlËËÊÊÈÊfëÊÈfëÈÈÊÊ 80 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 82