58 Historische grond 40 Jerold Promes 44 Eentje! 54 Lucky Ajax Een jonge hond aan de lijn Clarence de grootste 48 De week van Tom de Mul 64 Onvoltooid verleden: Petri Tiainen 78 Ajax in beeld: twaalf maal de 100ste 16 Van Ajax van Eijden 20 Vos preekt de passie 21 Ajax van dag tot dag 36 9 x Ajax 1 43 Jong Ajax 51 Bericht uit België 52 Verbeelding 62 Museumstukken 88 Ajax compleet 96 Fanshopping 99 Partners, sponsors suppliers 109 Column Theodor Holman 111 Boek 112 De heren media 113 Column Jeroen van den Berg 114 Adressen De club van oud-spelers van Ajax hield zijn jaarlijkse galafeest dit keer in het chique Hotel Huis ter Duin in Noordwijk. Het was weer een groots weerzien. Toen het allemaal niet op leek te kunnen, was het op. Nigel de Jong liep maanden lang met het shirt over zijn hoofd dat ene briljante doelpunt tegen Arsenal te vieren. En met een shirt over het hoofd is het las tig voetballen. innoua De kwalificatie van Nederland voor het EK in Portugal maakte de weg vrij om naar hartelust te hopen en te dro men en schijn en werkelijkheid naar onze hand te zetten. (Oud-)Ajacieden in Oranje blikken tot de zomer vooruit én terug. Clarence Seedorf - wie anders? - trapt af in een korte serie 'voetballettrie'. Gesputter in Stadion St. Jakob, waar Rinus Michels aan de vooravond van de wedstrijd tegen FC Basel de rollen omdraaide. Als jongen van dertien werd hij pas na twee afwijzingen tot de jeugdopleiding toegelaten. Driemaal was scheepsrecht voor Jerold Promes. Het nieuwe jaar begon voor de rechtsachter van Jong Ajax met het tekenen van een contract dat hem tot 1 juli 2005 aan Ajax ver bindt. Zijn buurman gaf hem op voor een talentenjacht bij Ajax, als 'wraak' omdat hij niet bij de gewenste amateurclub was gaan spelen. Bij Ajax vergat men hem jaren later weg te sturen, waarna Winnie Haatrecht zelfs het eerste haalde. En daarin één keer scoorde.

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 5