Met een rood aangelopen hoofd eva lueert Tom de Mul na de eerste trai ningsdag in Portugal zijn eerste dagen bij de A-selectie. 'De trainingen zijn pittig, maar het gaat goed. Of mijn talent zo groot is dat het me op de been houdt en verbloemt dat ik conditioneel er af en toe doorheen zit? Dat weet ik niet, dat moeten anderen maar bepalen,' zegt de jonge Belg bescheiden. Eind december, tij dens zijn halfjaarlijkse beoordelings gesprek met trainer en hoofd oplei dingen Danny Blind en technisch directeur Louis van Gaal, kreeg de van GBA afkomstige De Mul te horen dat hij overgeheveld zou worden. Niet naar Jong Ajax, maar direct naar het team van Ronald Koeman. 'Ze uitten nogal wat kritiek,' aldus de jonge Belg, 'en gaven aan wat ik nog alle maal moet verbeteren aan mijn spel, maar het gesprek eindigde met de heuglijke mededeling: "Vanaf 5 janu ari train je mee met Ajax 1." Dat was natuurlijk geweldig.' Kritisch wezen Blind en Van Gaal De Mul in het gesprek op het zwakkere linkerbeen van de rechtsbuiten. Ook Koeman hamert er tijdens de trainingen in Portugal telkens op. De Mul zelf is het daar mee eens. 'Het verschil met de Al is dat je daar de tijd hebt om rustig alles met rechts te doen. Bij het eer ste ligt het tempo zo hoog dat je je linkerbeen nodig hebt. Daar moet ik dus echt aan werken.' Terwijl hij hard traint en de technische staf hoopt te laten zien wat hij in zijn mars heeft, geniet De Mul van de tijd die hij met zijn tot voor kort nog onbereikbare idolen doorbrengt. 'Het is een fantas tische ervaring om met Ajax 1 te trai nen, te spelen en mee op kamp te zijn in Portugal. Ik heb het voorrecht om met jongens die mijn voorbeeld en mijn helden zijn op pad te gaan. Ik slaap met Wesley Sonck op een kamer. Wesley Sonck! Dat is echt een held in België. Het is trouwens wel leuk om te zien dat mijn idolen ook gewoon mensen blijken te zijn.' Ronald Koeman is tevreden over De Mul. 'Het is een zeer talentvolle spe ler en gezien zijn positie, rechtsbui ten, is het prettig om hem erbij te hebben. Maar je moet zo'n jonge jon gen niet te snel brengen. Ik heb na deze week een goed gevoel over hem en de volgende stap is een invalbeurt in Ajax 1.' Saar van Bueren 48 AJAX MAGAZINE Tom de Mul sloot zijn eerste trliningsweek af met een heuse persdag. Samen met de andere vier Belgen in de selectie poseerde hij voor de fotografen.

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 48