Jong Ajax uit Amstei Cup na 'dwaling' Jong Ajax maakte tegen FC Twente zijn reputatie als weer waar, maar strandde in de achtste finale van de Amstei Cup na een omstreden moment. Uit een corner die nooit een corner had mogen zijn, maakte Collins John namens de eredivisionist de enige goal van de wedstrijd: 1-0. Scheidsrechter Hugo Luijten gaf na afloop zijn fout toe. 'Het stadion en de omgeving zijn mij niet goed gezind,' sprak John van 't Schip na afloop van het duel waarin zijn Jong Ajax het de thuisclub met goed spel zeer lastig had gemaakt. Van 't Schip was voor het eerst sinds zijn vertrek als trainer van FC Twente weer terug in het Arke Stadion. Een opvallend feit is natuurlijk dat de ploeg uit Enschede met Van 't Schip als coach door Jong Ajax uit de beker werd gekegeld in het seizoen 2001-2002. Dat hij als trainer van de Amsterdamse Beloften die stunt niet kon herhalen, mocht Van 't Schip voor een groot deel op het conto schrij ven van scheidsrechter Hugo Luijten. In de 73ste minuut legde de arbiter het spel voor tien minuten stil wegens kwetsende spreekkoren van de Twente-supporters. Oud- Ajacied Jan van Halst, nu commercieel medewerker bij Twente, kwam de aanhang bedaren en toen de rust weerge Walker speelde sterk tegen FC Twente. De Braziliaan is inmiddels terug naar zijn vaderland waar hij uitkomt voor Clube Atlético Mineiro. Van 't Schip en Marco van Basten vooral in de eerste helft de bovenliggende partij was. John O'Brien vierde zijn ren tree na maanden blessureleed met een sterke zeventig minuten, Daniël de Ridder draaide zijn bewaker Sjaak Polak een aantal malen volledig dol en Jason Culina kon alleen ten koste van veel overtredingen door Patrick Pothuizen in bedwang gehouden worden. Het enige wat de Ajacieden ontbeerden, was stootkracht voorin. Na rust nam FC Twente het initiatief over van de Amster dammers. De oosterlingen zochten het in de fysieke duels, iets wat de frêle Ajacieden zo lang mogelijk hoopten te vermijden. Die aanpak bezorgde Twente echter geen doel punten die niet door Luijten waren 'voorbereid'. Ajax pro beerde via een slotoffensief nog de gelijkmaker te force ren, maar dat leverde niets op behalve een rode kaart voor José Valencia, die een doorgebroken Twente-speler vloerde. 'Als je op zo'n manier een goal tegen krijgt, door een arbi trale dwaling, dan is dat heel zuur,' vond Van 't Schip, die zijn spelers na afloop een compliment maakte voor hun goede spel. Scheidsrechter Luijten gaf na afloop voor de televisiecamera's zijn dwaling toe. Ajax diende derhalve nog een verzoek in tot het geheel of gedeeltelijk overspe len van het bekerduel. De KNVB nam echter de beslissing van de wereldvoetbalbond FIFA over dat het bewuste moment een 'spelaangelegenheid' betrof en dat de beslis sing van de scheidsrechter dus bindend is. Joris Zandbergen keerd was, mochten de teams weer het veld op. Op het moment van staken had Luijten aan FC Twente een ingooi toegekend op zo'n tien meter van de achterlijn. De scheidsrechter liet het duel echter hervatten met een hoekschop voor de thuisclub, die daar via John prompt uit scoorde. 'Als je een wedstrijd staakt, moet je wel weten waar je hem moet hervatten,' zei een ontgoochelde Van 't Schip na afloop. Dat Jong Ajax op zo'n schlemielige manier een tegengoal incasseerde, was extra zuur omdat de ploeg van trainers John van 't Schip geeft spits Jason Culina aanwijzingen. Daniël de Ridder draaide zijn bewaker Sjaak Polak een aantal malen volledig dol. FEBRUARI 2004

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 43