Het koppen moet bij mij ook beter, misschien moet ik nog steeds wel wennen aan het idee dat ik lang ben. Vroeger was ik zo klein dat ik eigenlijk nooit kopte. Positieve punten zijn mijn goede lange pass en mijn aanvallende impulsen aan de rechterkant. Ik heb boven dien een aardige tackle in huis, hoewel die soms iets té is.' Eén handicap speelt Jerold namelijk al zijn hele voetballoopbaan parten: hij pakt veel te gemakkelijk kaarten. Ook dit seizoen ging het al in de derde wedstrijd mis. Uit tegen FC Utrecht kreeg hij vlak voor rust rood wegens natrappen. Promes werd geschorst voor drie wedstrijden. 'Heel dom,' aldus de verdediger. 'Na een goede periode was de trainer daar natuurlijk niet blij mee. Voor mij is dat altijd een minpuntje geweest. Ik wil niet zeg gen dat ik het van mijn vader heb, maar hij is ook zo'n mannetje. Een echte schopper. De teller staat echter met één rode en één gele kaart nog lang niet zo hoog als de afgelopen seizoenen. Wat dat betreft gaat het wel steeds beter.' Als hij die opgaande lijn vast kan houden, begint zijn droomcarrière in het eerste van Ajax. 'Ik zal er alles aan doen om dat te bereiken. Als dat niet lukt, probeer ik het te red den bij een andere club, liefst zo hoog mogelijk. Mijn favoriete club? Real Madrid natuur lijk. Als je ziet wie daar allemaal spelen. Ik vind het terecht dat Zinedine Zidane door de coaches weer gekozen is tot speler van het jaar. Het is een genot om hem te zien voet ballen. Mijn voorbeeld als verdediger is trouwens Jaap Stam. In mijn ogen heeft hij alles wat een verdediger nodig heeft. Niemand komt erlangs, hij lijdt weinig balverlies en hij kan ook nog eens heel goed meevoetballen. De beste spits waar ik zelf tegen gespeeld heb is Ruud van Nistelrooy. Dat was vorig seizoen, in een oefenwedstrijd tegen het Nederlands elftal. Het ging best goed, want hij heeft niet gescoord. Natuurlijk niet!' Jeroen Kleijne omgeving was heel blij toen ik alsnog naar Ajax mocht, en ikzelf nog het meest. Mijn vader zei: "Ga gewoon door waar je mee bezig bent, dan komt de rest vanzelf wel." En dat is ook gebeurd. Maar wel met vallen en opstaan.' Na een goed jaar in de C1 en een wat minder jaar in de B2 maakte Jerold Promes in zijn tweede seizoen in de B2 letterlijk een enorme groeispurt door. Waar hij eerst een van de kleinsten was, meet hij nu 1,84 meter; dat is tamelijk lang voor een Ajacied. Na een goed jaar in de BI kwam hij in de A1 van Danny Blind. Met toppers als Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart en Nigel de Jong beleefde hij het voorlopige hoogtepunt uit zijn voetbal loopbaan: kampioen worden. 'Niemand had het verwacht, ook onze trainer niet. Sommi gen beweerden zelfs dat er geen talent in onze groep zat! Dan is het extra leuk om het tegendeel te bewijzen. Het is fantastisch om die andere jongens nu in het eerste en het Nederlands elftal te zien spelen. Voor mij is dat alleen maar een grote stimulans.' Vorig seizoen in de A1 verliep wat minder soepel. 'Het was niet mijn jaar. Ik speelde veel te wisselvallig. In zo'n heel nieuw team met eerstejaars A-junioren werd meer van me verwacht, maar ik kon niet aan die eisen voldoen. Toch heb ik nooit gewanhoopt, ik heb er altijd op vertrouwd dat het goed zou komen. En gelukkig heb ik het afgelopen seizoen wel een paar redelijke wedstrijden voor Jong Ajax gespeeld.' Tackle Als je Promes vraagt naar zijn positieve en negatieve eigenschappen als verdediger, begint hij meteen over zijn grootste manco. 'Bij mij ligt dat vooral op het mentale vlak. Bij de A-jeugd wees Blind me daar al op. Ik laat soms te snel mijn hoofd hangen bij een ver keerde bal. Ik ben bijna nooit tevreden, maar het gaat inmiddels wel de goede kant op. 42 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 42