Reportage Adidas ïh-anipo Misschien we! de leukste training van de week was de 'shout-out-landen- competitie'. Drie teams - Oranje, Belgique/France en Buitenland - streden om het hoogste aantal treffers tijdens een drietal oefeningen. Team Buitenland met Zlatan Ibrahimovic, Bogdan Lobont, Nicolae Mitea, John O'Brien en Jari Litmanen, onder de bezielende leiding van Tonny Bruins Slot, won overtuigend. Jari Litmanen was ook de beste in het individuele klassement: van de 36 kansen verzilverde hij er 24. Geconcentreerd legt Jari Litmanen de ballen klaar voor zijn penalty reeks tijdens het drielandentoer- nooi. zig waren, moesten zij zichzelf een rapport cijfer geven; dat cijfer werd naast de beoordeling van de technische staf gelegd. 'De meeste spelers uitten zelfkritiek. De cijfers kwamen over het algemeen overeen met de cijfers die wij als technische staf hebben gegeven. Die zijn over de gehele linie overigens laag,' aldus Koeman. Talent is er ten overvloede in de groep. De hoop is echter dat dit in de tweede helft van het seizoen meer dan de eerste maan den ten toon gespreid wordt. De teleurstel ling van voor de vakantie moest in Portugal verwerkt worden; het tij gekeerd. Alle neu zen moeten dezelfde kant op staan. Koe man: 'De jonge talenten zijn in een mindere periode te veel bezig geweest met hun eigen spel en dachten te weinig aan het teambelang. Je moet het met elkaar doen, pas daarna kunnen spelers met extra kwali De laatste dag van de week plensde het van de regen in Almancil. 'Maar het is altijd nog wat anders dan in Nederland. Voel je het niet? Dit is warme regen,' aldus Jelle van Damme. teiten, zoals Ibrahimovic, Van der Vaart, Sneijder het verschil maken.' Koeman heeft daarom veel tijd besteed aan de kamerinde ling van de trainingsweek. Zo sliep Wesley Sneijder, beoogd vaandeldrager van Ajax' en Oranjes middenveld, op de kamer met Jari Litmanen, wiens ervaring in die linie bekend is, en werden Rafael van de Vaart en Zlatan Ibrahimovic bij elkaar geplaatst. 'Het is niet zo dat ik Zlatan en Rafael persé als de leiders van dit team zie, maar ik verwacht van hen wel dat ze de kar gaan trekken. Zij moeten het verschil maken, zij kunnen Ajax kampioen maken.' Onder de Portugese zon werd in een inspannende week de volgende stap rich ting de titel gezet. 'De kater van de laatste maanden van 2003 is weggespoeld,' aldus Koeman. Saar van Bueren FEBRUARI 2004 29

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 29