Ajax van dag tot dag Op de nieuwjaarsreceptie wordt ter afsluiting van de speech van Freek de Jonge het clublied uit volle borst meegezongen Toekomst een oefenduel tegen ADO'20 met 2-1. Maxwell wint ook het tweede duel om Olympische kwalificatie. Brazilië wint met 3-0 van Paraguay. Zondag 11 januari Tegen Uruguay blijft het Braziliaans Olym pisch elftal steken op een 1-1 gelijkspel. Dinsdag 13 januari Tijdens het trainingskamp in de Algarve verliest Ajax een trainingspartij tegen CSKA Moskou met 0-1. Jong Ajax wint een oefenwedstrijd in Lisse tegen FC Lisse met 2-3. Woensdag 14 januari In Spanje speelt Ajax met 0-0 gelijk tegen Recreativo Huelva. De Zuid-Afrikaanse artsen vinden Steven Pienaar niet fit genoeg om aanwezig te zijn bij het toernooi om de Africa Cup dat op 24 januari aan vangt. Hatem Trabelsi is door Tunesië wel op de spelerslijst geplaatst. Donderdag 15 januari Op de laatste training van het trainings kamp in Portugal raakt Bogdan Lobont geblesseerd aan zijn rug. Brazilië onder 23 jaar speelt met 1-1 gelijk tegen Chili. De ploeg van Maxwell is door het gelijkspel niet rechtstreeks geplaatst voor de finale ronde van het Olympisch kwalificatietoer nooi. Vrijdag 16 januari Daniël de Ridder, Thomas Vermaelen en Tom de Mul mogen zich definitief bij de A-selec- tie van Ronald Koeman voegen. Zondag 18 januari Op de Toekomst vindt de jaarlijkse nieuw jaarsreceptie van Ajax plaats. Freek de Jonge houdt de nieuwjaarsspeech. Vooraf gaand aan de borrel spelen Lucky Ajax en de Technische Staf een wedstrijd, die de oefenmeesters met 2-0 winnen. Maxwell plaatst zich na een 3-0 overwinning op Colombia alsnog voor de finaleronde van het Olympisch kwalificatietoernooi. Woensdag 21 januari Ajax reist voor de eerste competitiewed strijd van het jaar 2004 af naar Kerkrade. Via doelpunten van Victor Sikora en Tom Soetaers weet de ploeg een 1-0 achterstand om te buigen in een 1-2 overwinning op Roda JC. Daniël de Ridder maakt zijn debuut voor Ajax 1. Onderzoek in het zie kenhuis toont aan dat Zlatan Ibrahimovic toch geopereerd moet worden aan zijn lies. Het verzoek van Jong Ajax om de wed strijd in de achtste finale van de Amstel Cup tegen FC Twente geheel of gedeeltelijk over te laten spelen, wordt door de KNVB afgewezen. In de eerste wedstrijd van de finaleronde verliest Maxwell met Brazilië met 1-0 van Argentinië. Donderdag 22 januari Zlatan Ibrahimovic ondergaat een operatie aan zijn lies. Naar verwachting zal het her stel zes tot acht weken vergen. Vertegen woordigers van diverse supportersgroepen van Ajax en een afvaardiging van de A- selectie spreken met elkaar in de perska mer van de Amsterdam ArenA. Doel van het gesprek is het verder versterken van de band tussen de spelers en hun supporters. Zondag 25 januari Via een doelpunt van Wesley Sonck wint Ajax nipt van NEC. De 17-jarige Tom de Mul maakt zijn debuut. Brazilië onder 23 jaar slaagt er niet in zich te plaatsen voor de Olympische Spelen. De ploeg van Maxwell verliest de laatste kwalificatiewedstrijd teleurstellend met 1-0 van Paraguay.

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 23