Dg bal wordt nog ronder adida De ontwikkeling van materialen en productiemethoden hebben de afgelopen decennia tot een f constante evolutie geleid bij de totstandkoming van officiële wedstrijdballen. Nu de grenzen van traditionele balfabricage in zicht lijken, introduceert voetbalmarktleider en Official Partner van Ajax adidas's werelds eerste thermisch gebonden officiële wedstrijdbal: de adidas Roteiro. Door deze nieuwe innovatieve productiemethode zijn (hand)stiksels overbodig geworden en zijn zowel kwaliteit als prestaties consistenter. Zo kunnen spelers nog beter anticiperen op de bal en zijn zij beter in staat om de bal die richting mee te geven die ze willen, iets dat met name technische ploegen als Ajax ten goede zal komen. Zowel de benaming als het ontwerp van de Roteiro symboliseert de rijke geschiedenis van Portugal. Zo is de Roteiro vernoemd naar het beroemde logboek waarin reizen van en door ontdekkingsreiziger Vasco da Gama gedocumenteerd zijn. De kleuren van het vernieuwende en dynamische ontwerp symboliseren de kleuren die tijdens dergelijke reizen een belangrijke rol speelden: Het heldere zilverblauw van de lucht en het harde, spiegelende blauw van de diepe zeeën en oceanen. De blauwe banen refereren speels naar de zeilen van de schepen en de dunne zilverblauwe lijnen verwijzen naar het coördinatiesysteem dat de Portugezen tijdens hun reizen gebruikten en perfectioneerden. Ajax speelt als club met een rijke geschiedenis in de UEFA Champions League haar wedstrijden met de adidas Finale, de officiële wedstrijdbal van de UEFA Champions League. Vanaf komend seizoen zijn alle adidas wedstrijdballen thermisch gebonden. Ajax' EK-gangers zullen deze zomer reeds kennismaken met de laatste voetbalinnovatie.

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 14