Traditie, ook de jonge Wesley Sneijder hangt er erg aan. Als een oude man die de 'goede oude tijd' nog heeft meegemaakt en zich nu wéér aan de modernisering moet overge ven, sprak hij dramatisch de woorden: "Nooit meer vieze voetbalschoenen, dat kan toch niet?" (Het Parool, 08-01-2004) Het Rijksmuseum zal een circuit aanbieden waarin de bezoeker van de Middeleeuwen naar de eigen tijd kan wandelen. Dat ge beurt aan de hand van de sterkste voorwer pen en de sterkste verhalen. Dat kan de reliekschat zijn van het Utrechtse domkapit tel, de Nachtwacht, Van Goghs zelfportret, het bureau van Willem Drees of het tv-beeld van het bevrijdende doelpunt van Marco van Basten in 1988. (Kees Zandvliet, de Volks krant, 09-01-2004) Als een donderslag bij heldere hemel kreeg Daniël de Ridder te horen dat hij alsnog zijn koffers mocht pakken. (Jop van Kempen, Het Parool, 10-01-2004) Gullit zal van Feyenoord een hele blitse cult- club maken. De soapsterren en de cabare tiers keren Ajax massaal de rug toe en zelfs de altijd zo onbehouwen keeperstrainer Pim Doesburg zal, met gemanicuurde nagels, plotseling worden gesignaleerd in een schit terend Italiaans maatpak. (Paul Onkenhout, de Volkskrant, 10-01-2004) In de competitie heeft Ajax de laatste tijd wat moeite met scoren. Met boeken over de club lukt dat veel beter. (Ton van Bemmel, Het Weekblad op zondag, 11-01-2004) In aanloop naar de tweede seizoenhelft troeft Ajax met behulp van de weergoden voorlopig Feyenoord en PSV af. (De Tele graaf, 12-01-2004) Zo loopt de ruimte op het speelveld als een rode draad door deze serie. En dan vooral het creëren van ruimte voor jezelf. Daarvoor is de vooractie cruciaal. Waarbij je vaak het tegengestelde moet doen van watje wilt. (Johan Cruijff in deel 4 van de serie 'Zo zou den wij moeten voetballen', De Telegraaf, 12-01-2004) Daarom irriteert het me zo, als er gemaks halve geroepen wordt dat een buitenspeler faalt als het probleem juist door anderen is veroorzaakt. Ik weet niet hoe vaak ik als coach met kritische journalisten ben gebotst, die alleen één iemand een actie zien maken en hem daarop beoordelen. En dus niet zien, dat iemand slecht speelt van wege een ander en het eigenlijk zijn schuld niet is. (Johan Cruijffin deel 4 van de serie 'Zo zouden wij moeten voetballen', De Tele graaf, 12-01-2004) Zelfs hier in Rotterdam is het gegeeuw niet van de lucht als Barcelona weer eens een Nederlander inlijft. (Chris van Nijnatten, Algemeen Dagblad, 13-01-2004) Wegens succes geprolongeerd zijn de moun tainbikes waarmee de Ajacieden de dage lijkse, 700 meter lange rit van hotel naar trainingsveld overbruggen. Op de hotelka mers zijn tot ieders tevredenheid RTL 4 en 5 weer te ontvangen. Johnny Heitinga kijkt elke ochtend naar de herhaling van Goede Tijden Slechte Tijden. (Maarten Wijffels, Algemeen Dagblad, 14-01-2004) Hoe bevlogen de voetbalman Louis van Gaal nog is, bleek al bij de eerste de beste trai ning op Portugese bodem. Terwijl de voet- 112 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 114