tenseizoen op hardcourt begint een week na Rotterdam. Het eerste toernooi is Scotts- dale en een week later heb je Key Biscayne, waar iedereen moet spelen. Voor de Europe anen is het niet zo'n probleem om na Rotterdam naar Amerika te vliegen, maar voor een Amerikaan is het een beetje vreemd. Ik heb geprobeerd om Roddick te strikken maar die had al een ander contract getekend. Voor 2005 ben ik wel van plan om de lobby er vol in te gooien. Ik wil graag een keer een sterke Amerikaan hebben.' Hoe zal je relatie met de pers nu worden? Die was altijd grillig. 'Ik heb in het begin een slechte relatie met de pers gehad. Toen ik in 1994 bijna vier maanden niet speelde vanwege een blessure, was dat een goede adempauze voor mij. Daarna is die relatie beter geworden en dat is nu nog steeds zo. Als speler was alles wat ik zei en deed voor eigen rekening. Nu niet meer. Ik zal de pers meer dan vroeger moeten faciliteren, want ik spreek nu met hen namens het toernooi. Ik doe nu meer interviews dan vroeger, want het was nooit mijn favoriete bezigheid.' Over zijn takenpakket: 'Mijn taken zijn het begeleiden van de spelers, het woord voeren naar de media en alle gasten ontvangen. Ik ben dagelijks van negen tot middernacht bezig. Ik ben zeer nieuwsgierig hoe ik daarmee zal omgaan. Je wordt natuurlijk moe en er zal af en toe iets van tegen slag op mijn weg komen. Die combinatie is gevaarlijk, want als je moe bent en je hebt tegenslag, raak je snel geïrriteerd. Hiermee zal ik goed moeten omgaan.' Rohan Goetzke zei ooit over jou: Richard moet minder piekeren en meer leren van zijn fouten. Geldt deze wijsheid van je voormalige coach ook vandaag de dag nog? 'Ik ben zeker iemand die veel over dingen nadenkt. Ik heb ook altijd weinig geslapen. Zes uur per nacht is veel voor mij. Dat slechte slapen komt doordat ik veel nadenk. Slape loosheid is het niet, want ik val wel altijd goed in slaap. Maar zodra ik wakker word, begint het denken en is de slaap voorbij. Ik heb dat ook weieens als het stil en donker is: dan ga ik nadenken.' Zelf zei je ooit: mijn Ie ven is één en al tennis. Nu blijft dat min of meer zo. Is er deson danks weieens een moment in jouw leven geweest dat je dacht: ik ga iets totaal anders doen? 'Ik vind mijn banen als toernooidirecteur en ambassadeur van de Sports Desk al behoor lijk afwisselend. Ik had ook tenniscoach of tenniscommentator kunnen worden, maar dat heb ik bewust afgehouden. Iets heel nieuws gaan doen is misschien de volgende stap. Ik geef mezelf voorlopig twee jaar en daarna zien we wel verder. De komende twee jaren zullen toonaangevend worden voor het bepalen van de weg in mijn verdere leven.' Hoe is het nu met de pijn? Heb je nog ergens last? 'Dat gaat prima. Ik ben begin november 2003 geopereerd aan mijn elleboog en dat is goed gegaan. Ik fiets veel en doe duursporten. Ik voel me veel meer pijnvrij dan toen ik nog tenniste. Het enige wat ik echt niet kan, is hardlopen. Na tien kilometer komt er stee vast een ei op mijn linkerknie. Dat zal altijd zo blijven, een direct gevolg van alle opera ties. Een paar honderd meter rennen gaat nog wel, maar een marathon zit er niet meer in. In mijn dagelijkse doen en laten heb ik gelukkig geen last.' Jeroen van den Berg 108 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 110