mensen die het prachtig vinden om naar een FA-finale te kijken, maar voor mij hoeft dat niet als er geen Nederlanders bij zitten. Er moet een prikkel zijn.' Betekent dit dat je nog steeds die 'ik wil per se winnen'-mentaliteit hebt? 'Ja, absoluut. Competitie is voor mij heel belangrijk, anders vind ik iets al snel niet meer leuk. Met klaverjassen was het vroeger op de toer net zo. We speelden om een cent per punt. Dat stelde niets voor, want na drie uur kaarten kon je maximaal twee tientjes ver liezen. Toch had ik die spanning nodig, want als we nergens om hadden gespeeld, had ik er niets aan gevonden.' Hoe ga je ermee om als Ajax mindere periodes kent? Die zijn er in jouw tijd als supporter toch geweest. 'Ik kan me zelfs een periode herinneren dat Ajax niet eens meer bij de samenvattingen in Studio Sport zat. Zo slecht speelden ze! Tja, daar moetje gewoon doorheen. Feyenoord heeft zelfs degradatievoetbal moeten spelen in een van hun mindere fases. In de tijd dat het met Ajax minder ging, lette ik meestal alleen maar op de uitslagen. Hoefde ik de samenvatting niet eens te zien.' Supersupporter Krajicek wacht de volgende vraag niet af. Hij heeft heel eventjes naar het plafond gestaard en al mijmerend is hem een anekdote te binnen geschoten die hij graag kwijt wil: het verhaal van de supersupporter van Ajax. Krajicek: 'Zo heb ik mezelf ooit benoemd. Ik ben zestien jaar geleden met de supporterstrein naar Heerenveen - Ajax geweest. Daar heb ik toen samen met die Amsterdamse vriend van mij in de regen op een staanplaats gestaan. Ik was nog jong, had geen idee wat er allemaal om me heen gebeurde. Onderweg rook ik allerlei vreemde geuren in de treincoupé naar Heerenveen. Pas later realiseerde ik me dat iedereen daar aan het blowen was. (Lacht ineens hard.) Ik was echt zo'n jochie uit de provincie die dat helemaal niet door had.' Toen Krajicek na zijn memorabele triomf op Wimbledon ook de mondiale top vijf (april 1999) bereikte, draaide alles in zijn hoofd om tennis en de absolute top. Echter, zijn fysieke gestel stond de laatste stap naar de top in de weg. In die fase van zijn loopbaan, waarin Krajicek zijn beste tennis speelde, volgde hij het voetbal slechts zijdelings. Kraji cek: 'Ik herhaal het nog maar eens, ik was minder fanatiek dan de andere Nederlandse jongens. Op het moment dat ik al een tijdje in Amerika aan het trainen was, kwamen zij met de bladen uit Nederland aan. Ze namen van alles mee, zoals Tennis Magazine, Nieuwe Revuen Voetbal International. VI kon en kan ik niet lezen. Een blad over uitsluitend voet bal gaat te ver voor mij. De grote verhalen over de bekende spelers wil ik graag lezen, maar wie er wel of niet op de bank starten bij de nummer achttien in de eredivisie, dat hoef ik niet te weten. Vl-lezers weten die dingen vaak precies.' Zijn er bepaalde spelers waarmee je iets hebt? 'Van Basten. Met hem ben ik opgegroeid. Toen ik me voor voetbal begon te interesseren, kwam hij er net aan. Ik heb zijn carrière altijd nauwgezet gevolgd. Een mooie voetballer en een fantastische spits, misschien wel de beste die we ooit hebben gehad. Op dit moment heb ik veel met Van Nistelrooij, heel intens vind ik die. En Van der Vaart zie ik ook graag spelen. Hij is de speler die Ajax naar een hoger niveau moet trekken. Als hij dat hoge niveau in een wedstrijd niet haalt, merk je meteen dat het hele elftal minder goed draait. Maar goed, zo'n verantwoordelijkheid legt natuurlijk veel druk op een jongen van twintig, dat is logisch.' 106 AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2004 | | pagina 108