UEFA Champions League, eerste ronde 1-0 RC Celta de Vigo: José Manuei Holland Casino Eredivisie 2-2 PSV: Ronald Waterreus; Kevin Hofland (37. Theo Lucius), André Ooijer (30. Jürgen Colin), Young-Pyo Lee, Johann Vogel, Mark van Bommel (c) (64. Ji-Sung Park), John de Jong; Dennis Rommedahl, Jan Vennegoor of Hesselink, Arjen Robben Coach: Guus Hiddink woensdag 22 oktober 2003 - Amsterdam ArenA - 48.514 Scheidsrechter: Markus Merk (Duitsland) (0-0) Scoreverloop: 53. Zlatan Ibrahimovic 1-0 Ajax: Bogdan Lobont; Hatem Trabelsi (64. Nigel de Jong), Petri Pasanen, Jelle van Damme, Maxwell; Steven Pienaar, Tomas Galasek, Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart (c) (39. Nicolae Mitea); Wesley Sonck (79. Abubakari Yakubu), Zlatan Ibrahimovic Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Sander Boschker, Victor Sikora, Jari Litmanen, Zdenek Grygera Pinto; Juan Velasco, Fernando Caceres (85. López Angel), Eduardo Berizzo, Sylvinho; Peter Luccin, Everton Giovanella (81. Catanha); Jesuli, Alexander Mostovoi (c), Juanfran; Savo Milosevic Coach: Miguel Angel Lotina Niet ingezet: Pablo Cavallero, Sebastian Ariel, Jandro, Férnandez Sergio, Oubina Bijzonderheden: Het in de Spaanse competitie laaggeklasseerde Celta de Vigo blijkt een zeer goed ingespeeld team met veel spelers met individuele klasse. Op de eerste twintig minuten na kunnen de Ajacieden maar moeilijk grip krijgen op de balvaardige Spanjaarden. Bogdan Lobont moet meerdere malen met kunst- en vliegwerk zijn doel verdedigen. Hij wordt hierbij veelvuldig geholpen door Jelle van Damme, die de plaats van de geblesseerde Julien Escudé inneemt. Maar toch houdt Ajax, hoewel met geknepen billen, in een bloedstollend duel stand. In de 53ste minuut krijgt Zlatan Ibrahimovic het op zijn heupen en maakt hij na een weergaloze solo zelfs de winnende treffer. Hatem Trabelsi raakt ernstig geblesseerd. De Tunesiër loopt een scheurtje op in de binnenband van zijn linkerknie en is naar verwachting zes weken uitgeschakeld. Ajacied van de wedstrijd: Zlatan Ibrahimovic Lees meer op pagina 16-19. zondag 26 oktober 2003 - Philips Stadion, Eindhoven - 35.000 Scheidsrechter: Eric Braamhaar (0-0) .„Vs Scoreverloop: 46. Mark van Bommel 1-0,58. Wesley Sonck 1-1,69. John de Jong 2-1, 72. Zlatan Ibrahimovic 2-2 Niet ingezet: Rob van Dijk, Remco van der Schaaf, Edson Rolando Silva Souza. Johann Vonlauthen AjdX: Bogdan Lobont; Zdenek Grygera, Petri Pasanen, Julien Escudé, Maxwell; Wesley Sneijder (80. Nigel de Jong), Johnny Heitinga, Tomas Galasek, Rafael van der Vaart (c); Wesley Sonck (90. Victor Sikora), Zlatan Ibrahi movic (83. Jari Litmanen) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Anthony Obodai. Nicolae Mitea. Tom Soetaers Bijzonderheden: Al vroeg in de wedstrijd is de toon gezet als Johann Vogel Wesley Sneijder van ach teren genadeloos onderuithaalt; scheidsrechter Braamhaar bestraft de overtreding niet. Wat volgt is een strijd die niet veel met voetbal te maken heeft. Bogdan Lobont raakt buiten westen na een botsing met Jan Vennegoor of Hesselink, maar de doelman kan met drie hechtingen weer doorspelen. André Ooijer moet met een kapotte schouder het veld verlaten na een duel met Zlatan Ibrahimovic en Kevin Hofland loopt een hersenschudding op als de elleboog van de Zweedse Ajax-spits hem in het gezicht raakt. Rafael van der Vaart wordt dan nog neergehaald door Mark van Bommel, maar ook nu grijpt de scheidrechter niet in. De vlam slaat in de pan wanneer Petri Pasanen en Julien Escudé John de Jong aan de zijlijn in de tang nemen. Er ontstaat een opstootje waarbij Rafael van der Vaart De Jong in zijn rug raakt. De Ajax-aanvoerder wordt hiervoor bestraft met een rode kaart. In de tweede helft lijken de gemoederen iets bedaard en wordt er 'gewoon' gevoetbald. PSV komt twee keer op voorsprong, maar telkens knokken de Ajacieden zich met tien man knap terug, waardoor de wedstrijd in een 2-2 stand eindigt. Door het gelijkspel is Ajax lijstaanvoerder van de Holland Casino Eredivisie, aangezien het een beter doelsaldo heeft dan A7.

Magazine (1987-2007) | 2003 | | pagina 96